Sivrisineğin Özellikleri

sivrisinek copy

Sivrisinek (Diptera), hayvan ve insan kanıyla beslenir. Bir tür sinek türü olmakla birlikte yaşam alanları ve iklime göre boyutları farklılık gösterir. Kan emerek beslendiğinden birçok bakteri ve virüs taşımaktadır. Çok hızlı hareket ettiğinden sivrisinekle mücadele zordur. Fakat insan sağlığını tehdit ettiğinden biran önce sivrisinek ilaçlama şirketleriyle iletişime geçilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır. Geceleri aktif olarak yaşayan sivrisineğin bulaştırdığı hastalıkların başında fil hastalığı, sıtma hastalığı, grip salgını gibi birçok bulaşıcı hastalık gelir. Sivrisinek ilaçlama yapılmadan önce böcek ilaçlama şirketlerinin 7/24 servisleriyle irtibata geçip öncelikle canlının türü tespit edilmeli ve kesin çözüm için sivrisinek ile mücadelede etili yöntemler kullanılmalıdır.

Sivrisinek canlı türünün işitme duyuları oldukça gelişmiştir. Baş kısmında iki adet anteni vardır. Kan pompalama sistemleri oldukça gelişmiştir. Esnek karın yapısına sahiptirler. Sivrisineğin bu özelliği ağırlığının çok üstünde kan emmesini sağlar. Hızlı bir şekilde üreyen sivrisineklere bilinçli bir şekilde müdahale edildiği takdirde temizliği mümkündür. Yaşamlarını yumurta,larva,pupa ve ergin olmak üzere dört evrede sürdürürler. İlk üç evresi suda geçen sivrisinekler aşırı sıcaktan kaçınırlar çünkü bu yumurtalarını kurutabilir.

Yine her canlının olduğu gibi sivrisineğinde doğada birçok düşmanı mevcuttur. Bunların başında kurbağa, balık, bukalemun, yarasa, kertenkele, kuşlar ve böcekler gelmektedir. Yaşam alanları sıcak, temiz, serin su birikintileri olup  yumurtalarını buralara ve bataklık, lahım suları etrafına bırakan sivrisineklerin yumurtları aynı gün içerisinde çatlar ve 7-10 gün içerisinde de ergin hale gelir. Sivrisinek ile mücadele için durgun su birikintileri yok edilmeli, kanal ve foseptikler belli aralıklarla ilaçlanmalıdır. Bunun için de bu işi profesyonel şekilde yapan böcek ilaçlama şirketleriyle planlı bir şekilde çalışılmalıdır.

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yaz hakkkında ne düşünüyorsun?


Acil ilaçlama şirketi 1994 yılında haşere ve kemirgenleri yok etmek için akademik bilgi ve eğitime sahip uzman bir kadro ile kurulmuştur. Bilmekteyiz ki; haşere ile mücadelenin önemi tüm dünyada giderek artmaktadır. Dolayısıyla firmamız bünyesinde görev alan tüm personelimiz, alanında uzman kişiler olup gerekli tecrübe ve bilgi donanımına sahiptirler.
Bakanlığından ruhsatlı olup, tüm uygulamalarını halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmadır. İlaçlama şirketi olarak, önceliğimiz daima doğru ilaç ve doğru ilaçlama yöntemi ile haşere ve kemirgenlerden arınmış sağlıklı ortamlarda yaşamanızı sağlamaktır. Doğru ve ekonomik ilaçlama fiyatları için bizi arayın.

acil ilaçlama şirketi


%d blogcu bunu beğendi: