Akrep

akrepAKREP İLAÇLAMA | AKREPLER

Akrepler hakkında en kapsamlı bilgilerin bulunduğu bu sayfada, büyük akrepler, zehirli akrepler , akrep özellikleri , Akrepler kıskaçlı ve uzun kuyruklu zehirli bir hayvandır. Akrep kızdırıldığı zaman zehirli iğnesini insanlara batırır.

Akrep geceleri hareket eder gündüzleri ise taşların altında, ağaç kovuklarında, molozlarda, tavan aralarında ve evlerin alt kısımlarında saklanır. Akrepler, böcek, örümcek, kırkayak ve kara tespih böcekleriyle beslenir. Bazı akrep türlerinin bir yıl kadar açlığa dayandıkları tespit edilmiştir. Akrep kurak yerler de ve özellikle sıcak bölgelerde bulunur. Akreplerin birçoğu toprakta derinlere iner ve yuva yaparlar.

Akrep yumurtlamaz, bunun yerine canlı yavrular doğurur. Akrepler ile mücadelede saklandıkları alanın yok edilmesi büyük önem taşır. Akrebin saklandığı yerler klozetler, boru giriş yerleri, tavan araları, bodrum katları gibi yerlerdir. Akrep dışarıda taş yığınları ve odunluklarda otluk yığınları altında yuva yapar.

Üç hafta süreyle buz kalıbında dondurulan bir akrep, buz eritildiğinde yürüyüp normal hayatına devam eder. Akrep 1 sene aç ve susuz yaşayabilir. Akrebin kopan organları yeniden çıkar. Dişi akrep çiftleşme sonrasında erkek akrebi yer. Akrep zehri türüne ve yaşadığı yere göre farklılık gösterir.

Akrep görüldüğü anda akrep canlısına müdahale etmeden, acil olarak bir ilaçlama şirketi ile temasa geçmek gerekir. Özellikle akreplere el ile dokunmak oldukça tehlikelidir. Çağdaş ilaçlama şirketimizi aradığınız takdirde siz değerli müşterilerimize sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar ve ilaçlama konusunda uzman ve deneyimli ekipler ile sizlere günün her saati hizmet vermekteyiz.AKREP ÖZELLİKLERİ – AKREPLER – AKREP İLAÇLAMA – AKREP HAKKINDA BİLGİ – AKREP SOKMASI – AKREP ZEHRİ

akreplerakrepakrep sokması

 

akrep ile mücadeleakrep ilaçlamazehirli akrepler

 

akrep ilacıakrep ilaçlama firması

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*