Akrep Videoları

Akrepler hakkında İnternette bulduğumuz akrep videoları sizin için derlendi.

Akrep sokması vücudu nasıl etkiler?
Akrep sokması son derece acı verici bir durumdur. Akrep sokan kişide akrebin soktuğu yerde yanma hissi vardır. Akrep tarafından ısırılan kişi ışığa karşı hassaslaşır ve gürültüden rahatsız olur. Akrep sokması sonucunda yüksek ateşe bağlı bilinç kaybı yaşanabilir.

Akrep sokması durumunda neler yapılır?
Akrep sokması sonrasında kanama varsa kesinlikle durdurulmamalıdır. Çünkü akrep sokması sonrasında vücuda giren akrep zehrinin bir kısmı bu yolla vücuttan dışarıya atılabilir. Akrep sokması durumunda vakit kaybetmeden en yakın hastaneye gidilmelidir.

Kaç çeşit pire vardır?
Yeryüzünde 1900 adet pire türü yaşamaktadır. En çok bilinen pire türleri; insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, kuş piresi, tavuk piresi, toz piresi, kum piresi şeklindedir.Yeryüzünde 1900 adet pire türü yaşamaktadır. En çok bilinen pire türleri; insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, kuş piresi, tavuk piresi, toz piresi, kum piresi şeklindedir. Pire ilaçlama hakkında daha detaylı bilgiler için pire ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz

Arı sokması ölümcül olabilir mi?
Arı sokmalarındaki risk saldırıyı gerçekleştiren arının türüne göre değişmektedir. Fakat alerjisi olan vakalarda arı sokması sonucunda ciddi komplikasyonlar ortaya çıkar. Arı sokmaları soluk borusu gibi tehlikeli bir noktada ise nefessiz kalma sonucu ölümcül sonuçlar doğurabilir.

Arı soktuğunda ne yapmamız gerekir?
arı Arının soktugu yer suyla yıkanmalıdır.
arı Eğerki iğne alınabilecek şekilde ise alınır.
 Arının soktuğu yere buz konur.
arı Arı solunum yolunu tıkayacak bir bölgeden sokarsa bu bölgeye de buz uygulanır
arı Alerjik reaksiyon gösteren insanlarda doktora gidilmelidir.