Alman hamam böceği ilaçlama profesyonel ekiplerce yapılması gereken bir iştir. Çünkü bu böcekler çok hızlı çoğalır ve bulunduklaı yeri istila ederler. açık kahverenginde, başında iki anteni olan bir böcektir. Alman hamam böceği hızlı üreyen bir haşeredir. Ortalama boyu 1-2 cm’dir. Alman hamam böceği 1 yıl içerisinde 35.000’e yakın yavru yapar. Alman hamam böceğinin bıraktığı kapsüller içinde 25-45 arasında yumurta bulunur. Alman hamam böceklerinin yavruları 45 gün içerisinde yumurtadan çıkar. Ömürleri 1 yıldır.

Alman Hamam böceği ilaçlama
Alman Hamam böceği ilaçlama

Alman Hamam böceği ilaçlama

Alman hamam böceğinin başında bulunan 2 anteni sayesinde hem yönlerini hem de yiyeceklerini kolaylıkla bulurlar. Alman hamam böceği gündüzleri yuvasında dinlenir, gece aktif olur ve yiyecek arar. Alman hamam böceği sıcak yerleri sever. Alman hamam böceği her yeri gezdiği için birçok mikrop taşır açıkta kalmış gıdalarımıza ve böylece hasta olmamıza neden olur. Bu böcekler 1 gecede 145km yol yürüyebilir.Alman hamam böceklerinin çok hızlı ve güçlü ayak yapısı vardır.

Binalarda yarıklar arasından geçerek evlere gelirler. Alman hamam böceği ile bireysel mücadele etmek kolay değildir. Hem yanlış bir ilaç ile kendimize hem de çevremizdekilere zarar verebiliriz. Ayrıca dışarıda satılan ne olduğu belirsiz ilaçlar böcekleri öldürmez daha da dirençli olmalarını sağlar. Bu yüzden işinde uzman olan bir ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır.

hamam böceğialman hamam böceklerihamam böceği resimleri

Haşere ilaçlama hizmeti

Dışarıda yaşamlarını sürdüren haşere, kemirgenlerin taşıdıkları mikroplar ile yaşam alanlarımıza girerek bulaştırdıkları hastalıklara karşı yapılan fiziksel, kimyasal işleme işlemler uygulanmaktadır.

Yaşam alanlarımıza girerek bizimle birlikte yaşayan ve yiyeceklerimize ortak olan haşere, kemirgenler bizler için tehdit oluşturan canlılardır. Çok eskilere baktığımızda birçok insan bu zararlılar yüzünden hayatını kaybetmiştir.

Eski yöntemler ile bu canlılardan kurtulmak kolay değildir. Ayrıca da dışarıdan alınan Sağlık Bakanlığından onayı bulunmayan ilaçlar ile hem kendinize hem de çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz. Haşere ilaçlama işleminde kullanılan araç, gereçler teknoloji geliştikçe değişmekte ve bu sektör gün geçtikçe büyümektedir. Doğru uygulama şekli bu zararlılardan kurtulmak için oldukça önemlidir. Bireysel mücadele yerine konusunda deneyimli firmalardan destek alınmalıdır. Uygulama yapmaya karar verildiğinde işinde uzman olan şirketlerden yardım alınmalıdır. Haşere, kemirgen grupları için özellikle gıda işi yapan iş yerlerinde periyodik olarak yapılmalıdır. Böylece hem böceklerin oluşmasını hem de var olan böceklerden kurtulmayı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir