Alman Hamamböceği

Alman hamam böceği açık kahverenginde, başında iki anteni olan bir böcektir. Alman hamam böceği hızlı üreyen bir haşeredir. Alman hamam böceğinin ortalama boyu 1-2 cmdir. Alman hamam böceği 1 yıl içerisinde 35.000’e yakın yavru yapar. Alman hamam böceğinin bıraktığı kapsüller içinde 25-45 arasında yumurta bulunur. Alman hamam böceklerinin yavruları 45 gün içerisinde yumurtadan çıkar. Ömürleri 1 yıldır.

Alman hamam böceğinin başında bulunan 2 anteni sayesinde hem yönlerini hem de yiyeceklerini kolaylıkla bulurlar. Alman hamam böceği gündüzleri yuvasında dinlenir, gece aktif olur ve yiyecek arar. Alman hamam böceği sıcak yerleri sever. Alman hamam böceği her yeri gezdiği için birçok mikrop taşır açıkta kalmış gıdalarımıza ve böylece hasta olmamıza neden olur. Bu böcekler 1 gecede 145km yol yürüyebilir.Alman hamam böceklerinin çok hızlı ve güçlü ayak yapısı vardır.

Alman hamam böceği ilaçlama firması

Binalarda yarıklar arasından geçerek evlere gelirler. Alman hamam böceği ile bireysel mücadele etmek kolay değildir. Hem yanlış bir ilaç ile kendimize hem de çevremizdekilere zarar verebiliriz. Ayrıca dışarıda satılan ne olduğu belirsiz ilaçlar böcekleri öldürmez daha da dirençli olmalarını sağlar. Bu yüzden işinde uzman olan bir Alman hamam böceği ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır.

 

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir