Arı ilaçlama firmaları içerisinde yer alan Acil İlaçlama firması size bu konuda destek vermeye aday.  Arı; 6 tane ayağı olan, kafasında göz, duyarga ve ağzı vardır. Dünyanın her yerinde görülebilen bir canlıdır. Kuyruk kısmında zehirli iğnesi vardır, aynı zamanda kanatlı uçabilen bir böcektir. Arılar başlarında bulunan antenler sayesinde yönünü bulurlar. Her arı türü kendi aralarında farklı görevi bulunur. Bal arısının insan hayatındaki yeri önemli olup insana zararı yoktur. Sadece yuvasına zarar geleceğini anladığı an toplu olarak saldırıya geçer ve zehirli iğnesini batırırlar.

Arı ilaçlama
Arı ilaçlama

Arı ilaçlama servisi

Yaban arısı bal yapamaz. Bitkiler ve çiçekleri döller, bu yönden insanlara faydası vardır. Çiçeğin içindeki öz suyu içer. Konduğu bütün ağaç ve çiçekleri birbirleri ile döllerler. Doğada birbirlerini tamamlayan iyi bir sistem oluşturur. Arı besin ihtiyacını, bitki proteinleri ile karşılar.  Ev içine kadar girebilen bu zararlı haşereler evdekilerin yediği pek çok yiyeceğe ortak olurlar. Arı türleri içerisinde insanlara zararı dokunan ve tehlike barındıran çeşidi yaban arısı başka bir ismi de eşek arısı olarak bilinmektedir. Bu zararlı canlı meyve ve sebzeler üzerinde gezdiği için, meyvelerin öz sularını içer, çürümesine neden olur. Bal yapmaz, peteklerini yumurtalarını bırakmak için kullanır.

Dünya üzerinde her bölgede ve her iklim koşulunda bulunabilen bu zararlı canlıların kuyruk bölümlerinde bulunan iğne oldukça kuvvetli derecede tehlikeli bir zehre sahiptir. Bazı kişiler bu zehir ile karşılaştığında alerjik durumları olduğundan sonucu ölüme varan vakalar ortaya çıkmaktadır. Arı sokması durumunda zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna gidilmeli ve konu hakkında yardım istenmelidir.

Arı ilaçlama fiyatları

Hemen hemen her bölgede karşımıza çıkan bu zararlı haşereden kurtulmak ve kendini güvende hissetmek isteyen müşterilerimiz için arı ilaçlama ekipleri kurmuş bulunmaktayız. İstanbul ve Bursa illerinde ekonomik ilaçlama fiyatları ile hizmet veren firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı olup konusunda eğitimli arı ilaçlama teknisyenleri ile çalışmaktadır.

Arı ilaçlama işleminde en dikkat edilmesi gereken konu arıların kovanda olduğu saatlerde ilaçlama yapmaktır. Bu neden arı ilaçlama firması olarak bu uygulamayı genellikle akşam saatlerinde arılarında kovanda bulundukları zaman diliminde gerçekleştirerek sizlere yaşam alanlarınızda huzurlu zaman geçirmeniz için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Arı ilaçlama hakkında sıkça sorulan sorular