beykoz-fare-ilaçlama

Fare problemleri, genel olarak herkesin başından geçen, genel bir problemdir. Bu sebeple fareyle mücadele anlamında çok fazla yöntem geliştirilmiştir. İlk olarak kendi yöntemlerimizle kurtulmaya çalışsak da farelerden, bir ilaçlama firmasının oluşturacağı etkiyi oluşturmamız neredeyse imkansız bir durumdur. Bu sebeple fare ilaçlama firmaları, fare problemlerinde başvuracağımız ilk yöntem olmalıdır. Acil İlaçlama bünyesinde hizmet veren Beykoz Fare İlaçlama da, Beykoz sakinlerinin fare problemlerine karşı günün her saati aktif olarak çalışmaktadır.

FARE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

İlaçlama firmaları, problem haline gelen haşere ve zararlı canlıların öncelikle cinsini ve türünü tespit ederek, ona göre bir ilaçlama yöntemi uygulamaktadır. Her zararlı canlı, değişik ilaçlama yöntemleriyle imha edilmekte ve bazı durumlarda kişisel müdahaleler yeterli gelmemektedir. Fareler de hızla ve sayıca fazla üreyen canlılar olmaları sebebiyle, kişisel müdahalelerle değil ilaçlama firmalarının desteğiyle ilaçlanmalıdır.

İlaçlama firmaları, fare ilaçlamalarında sıvı ilaçlama yöntemini tercih etmektedir. Sıvı ilaçlamaları, hızlı etki eden ve uzun vadede çözüm vaat eden bir ilaçlama yöntemidir. Ayrıca insan sağlığına olumsuz bir etkisi olmamaktadır. Sıvı ilaçlamaları iki farklı teknikle uygulanmaktadır. Bunlardan en sık tercih edileni buharlama tekniğidir. Buharlama tekniği 3 saat kadar kısa bir süre içerisinde hedefe ulaşmakta ve 3 saatin sonunda atmosferdeki ilaç etkisini yok etmektedir. Bu da insanların bu süreç sonunda günlük yaşantılarına devam etmelerini sağlamaktadır. Buharlama tekniğiyle farelerden kurtulmanın yanı sıra, farelerin etrafa yaymış oldukları mikroplardan kurtulmanın da yöntemidir.

Buharlama tekniği uygulanamadığı durumlarda, püskürtme tekniği alternatif olarak kullanılabilmektedir. Püskürtme tekniğinin etki süresi yarım saattir. Yarım saat sonunda günlük yaşantıya devam edilebilir. Bu teknik genellikle hastahane, astım ve bronşit hastalarının yaşam alanları gibi kısa süreli terk edilebilen ortamlarda uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemi dışında bir diğer fare ilaçlama yöntemi de katı ilaçlarla gerçekleşmektedir. Bu ilaçlar hepimizin bildiği, zehirli buğday, toz zehir gibi katı sınıfında yer alan ilaçlardır. Daha çok kişisel müdahalelerde kullanılmaktadır. Fakat sıvı ilaçlar gibi kısa sürede tesir ettikleri söylenemez. Çünkü katı ilaçlar uygulandığı ortamda farelerin onlara temas etmesi durumunda etki göstermektedirler. Sıvı ilaçlar gibi atmosfere karışarak etki gösteremezler. Bundan dolayı, sıvı ilaçlamalar, fare ilaçlamalarında hem zaman anlamında hem de sağlık anlamında çok daha etkili ilaçlardır.

FARE İLAÇLAMA FİYATLARI

İlaçlama fiyatları halkın genel görüşüne göre maliyeti yüksek kuruluşlar olarak düşünülmektedir. Oysa ki, kişisel müdahalelerimizde harcadığımız zamanı ve aldığımız ilaç sayısını düşündüğümüz zaman, firmaların çok daha uygun fiyatlarda olduğunu fark edebiliriz. Acil ilaçlama şirketleri de oldukça uygun fiyatlara etkili ve hızlı çözümler sunmaktadır. Beykoz halkının fare problemleriyle yakından ilgilenen Beykoz Fare İlaçlama, insan sağlığını güvenceleyen, hızlı, etkili ve uygun fiyatlarıyla hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir