Böcek ilaçlama; kişisel veya toplumsal halde yaşadığımız açık yada kapalı alanları sağlığımız ve huzurumuz için koruma altına almaktır. Geçmişten günümüze ilaçlama hizmetleri insanların sağlığı için büyük önem taşır. Doğada bulunan birçok haşere türü ekolojik döngü için gerekli iken özel yaşamlarımız için ise oldukça zararlıdır. Bu zararlı türlerin büyük çoğunluğu ölümcül sonuçlar doğurabilir. Böceklerden insanlara bulaşan tehlikeli hastalıklar tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır.

Böcek ilaçlama servisi

Böcek ilaçlama ev, iş yeri, okul, otel, hastane ve fabrika gibi kapalı alanların yanı sıra; park bahçe ve tarla gibi açık alanlarda da yapılır. İlaçlama çeşitleri şu şekilde ayrılır;

  • Sprey ilaçlama
  • Kokulu sprey ilaçlama
  • Kokusuz sprey ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Fare istasyonları
Böcek ilaçlama servisi
Böcek ilaçlama servisi

İnsan hayatı için büyük risk taşıyan haşereler özel alanlara açık kapı ve pencerelerden, kanalizasyon borularından, eskimiş veya çürümüş duvar parke çatlaklarından sızabilir.  Özellikle kapalı ve karanlık alanlarda, banyo ve mutfak gibi ıslak alanlarda, mutfak dolaplarında, kapı ve pencere köşelerinde bulunur.

Günümüzde oldukça önem taşıyan böcek ilaçlama kırsal yaşam veya şehir hayatı fark etmeksizin insanların hayatı üzerinde son derece etkili olan böcek istilası sorununa son vermekle kalmıyor; oluşabilecek psikolojik sorunlarında önüne geçiyor.

Böcek ilaçlama uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler;

  • İlaçlama hizmeti alınacak firmanın Sağlık Bakanlığınca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olması
  • İlaçlamanın deneyimli uzman ekip tarafından gerçekleştirilecek olması
  • Kullanılan ilaçların çevredeki hiçbir canlıya zarar vermemesi gerektiği
  • İlaçlamanın ardından ekip lideri tarafından sorumlu kişiye yapılması gerekenler eksiksiz bir şekilde aktarılmalı
  • Uygulama düzenli periyotlar halinde gerçekleştirilmeli ve devamında ilaçlama yapılan alanda bir süre derinlemesine temizlik yapılmamalı

Bu hususlar hem ilaçlamayı gerçekleştirecek olan firma hemde hizmeti alan kişiler tarafından oldukça önemlidir. Acil ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm ruhsatlara sahibiz. İlaçlama şikayeti aldığımız alanlar için işinde profesyonel ekibimizin alanın büyüklüğünü, böcek cinsi ve direncini, ilaçlama çeşidini  belirlemesinin ardından ilaçlama işlemine geçilir. Son derece titizlikle yürütülen bu çalışma sonucunda şikayetçi olunan alanda herhangi bir haşere türüne rastlanmaz.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir