böcek-ilaçlamanın-önemi

Evlerimizde, iş yerlerimizde, ofislerimizde bir problem haline gelen zararlı haşere ve böceklerle mücadelede Böcek İlaçlamanın Önemi oldukça büyüktür. Zira söz konusu olan zararlı haşere ve böcekler insan sağlığını tehdit eden çeşitli mikrop ve bakteriyle birlikte yaşamaktadır. Bu da yaşam alanlarımıza bu mikrop ve bakterilerin rahatlıkla yayılacağı anlamına gelmektedir.

Özellikle kan emici grubunda yer alan kene ve pirelerle ilgili problemlerde böcek ilaçlamanın önemi çok daha fazladır. Aynı şekilde fareler de sağlığımız açısından çok büyük tehlike oluşturmaktadır. Bu gibi canlıları imhada muhakkak bir ilaçlama firmasıyla irtibata geçilmelidir.

BÖCEK İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Böcek ilaçlama firmaları, teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte çeşitli cihaz ve yöntemlerle artık çok daha hızlı tesir eden ilaçlamalarla, vatandaşın böcek ve haşere problemine karşı mücadele vermektedir. Kullanılan ilaçlardan cihazlara kadar artık çok daha teknik, çok daha profesyonel bir boyuta gelmişlerdir. Bu sebeple, kişisel müdahalelerimizden çok ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmek vereceğimiz en doğru karar olacaktır.

Böcek ilaçlamalarında, ilaçlanacak canlının türüne ve boyutuna göre çeşitli ilaçlama yöntemi uygulamaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemi bu yöntemlerin en çok tercih edilen ve en tesirli olan yöntemdir. Sıvı ilaçlamalar iki farklı teknikle, kısa bir süre zarfında uygulanmaktadır. Bu iki teknikten en etkilisi ve en çok tercih edileni Buharlama tekniğidir. Buharlama tekniğiyle ulaşılamayan dar alanlar, ahşap aralarına kadar bir çok alan derinlemesine ilaçlanabilmektedir. Bu teknikle hem zararlı haşere ve canlılardan hem de bu canlıların atmosfere yaymış olduğu mikroplardan kurtulmak mümkündür. Buharlama tekniği 3 saat gibi kısa bir sürede etki gösterebilmektedir. Kullanılan ilaçların insan sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Üç saat sonunda günlük yaşamımıza devam edebilmekteyiz. Buharlama tekniğinin uygulanmayacağı ortamlarda (hastahane, yatak hastası olan evler vb.), daha çok püskürtme tekniği uygulanmaktadır. Çünkü püskürtme tekniği yarım saat içerisinde etkisini göstermekte ve sonrasında ilaçlanan alanda günlük yaşama devam edilebilmektedir. Sıvı ilaçlamalar, zararlı canlıların hızlı bir şekilde imha edilmesine olanak sağlayan ilaçlama yöntemidir.

Bu ilaçlama yönteminin yanında bir de katı ilaçlama yöntemi bulunmaktadır. Katı ilaçlamalar, sıvı ilaçlamalarda olduğu gibi çok kısa süreler içerisinde değil de, daha uzun vadeli bir zaman zarfı içerisinde etkisini göstermektedir. Genellikle kişisel müdahalelerde bu ilaçlama yöntemine başvurmaktayız. Toz ilaçlar, jel ilaçlar ve tablet şeklinde üretilmiş olan ilaçlar katı ilaçlama kapsamında yer alan ilaçlardır. İnsanların bu ilaçları kullanırken ilaçlara temastan kaçınması gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi sonuçlar meydana gelebilir.

BÖCEK İLAÇLAMA FİYATLARI

Hem hızlı ve etkili hem de maliyet olarak uygun olan Böcek İlaçlamanın Önemi sağlığımız ve zamanımız açısından oldukça büyüktür. Evlerimizde ve iş yerlerimizde denk geldiğimiz her türlü haşere ve böceklenmeye karşı mutlaka gerekli tedbirleri almamız gerekir. Aksi takdirde sağlığımız tehdit eden bir çok rahatsızlıkla ve hastalıkla uğraşmak durumunda kalabiliriz.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir