Bursa Mudanya ilaçlama

Bursa’nın ilçelerinden biri olup Marmara kıyısında yer almaktadır. Bursa’nın en fazla nüfusa sahip olan ilçesidir. Akdeniz iklimine hâkimdir. Yazları oldukça sıcak geçmektedir. Özellikle ağustos aylarında birçok turiste kucak açmakta olan bir ilçedir. Tüm doğal güzellikleri barındıran bu ilçe eski tarihi güzellikleri de barındırması bakımından antik kent olma özelliği göstermektedir. Sanayi bakımından gelişmemiştir. Buradaki insanlar geçimlerini ticaret ve tarlalardan elde ettikleri ürünlerle sağlamaktadırlar. Oldukça verimli topraklara sahip olmasından dolayı birçok ürün yetiştirilebilmektedir. Bu verimli topraklara zarar veren haşereler insanlara hem maddi hem manevi zarar vermektedirler. Bitki köklerinden besin ihtiyaçlarını karşılayan böcekler insanlara bu yol ile hastalık bulaştırmakta ve meyve ve sebze gibi ürünlere de oldukça zarar vermektedirler. Bursa Mudanya ilaçlama haşerelerden kurtulmak için yıllardan beri hizmet vermekte ve olumlu sonuçlar elde etmektedir.

Mudanya böcek ilaçlama

Bu zararlı haşerelerle girilen mücadelede bireysel olarak alınan önlemler olumlu sonuç vermeyecektir. Kullanılan yanlış bir ilaç ya da yanlış bir yöntem ciddi sorunlara sebep olabilmektedir. Günümüzde haşere ilaçlama oldukça önemli bir sektör haline gelmiştir. Ancak bu durumdan istifade eden bazı korsan firmalar insanların sağlığını olumsuz yönde etkilemektedirler. Dışarıdan aldıkları ilaçlar yüksek dozda kimyasal madde içerdiğinden dolayı fazla kullanılması durumunda gıda zehirlenmelerinin yaşanmasına neden olacaktır. İlaçlama yapılmadan önce ilaçlama yapılacak olan mekâna gidilmeli ve haşere kontrolü yapılmalıdır. Haşerelerin girip çıktıkları yerler ve ne sıklıkta oldukları tespit edilir ona göre ilaçlar hazırlanır. Gereğinden fazla ilaç hazırlanması zehirlenmelere sebep olur.

Bireysel olarak ufak tefek önlemler alarak bu zararlı haşerelerin çoğalmalarını azda olsa engelleyebiliriz. Duvar çatlaklarının kapatılması, evin pisliklerden arınık olması, eski kapı ve pencerelerin değiştirilmesi açık kalan yerlerin kapatma bantları ile kapatılması gibi ufak ve basit önlemlerin alınması onların evlerimize girmelerini engelleyebilir. Ancak bunun kalıcı bir çözüm olmadığı bilinmelidir. Mutlaka böcek ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bazı kemirgen ve haşereler doğal ortamlarından ayrılıp toplu yaşam alanlarımıza yerleşmektedirler. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bazı haşerelerin bulaştırmış olduğu hastalıklar oldukça ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Bazı bilinçsiz bireyler tarafından bu haşereler önemsenmese de yapılan araştırmalar göre bulaşıcı hastalıkların % 50 si bu zararlı haşerelerden kaynaklanmaktadır. Verem, difteri, tifüs, humma virüsü, cilt hastalıkları, deride yanma kaşınma, astım gibi çeşitli hastalıklara sebep olmaktadırlar.

Mudanya böcek ilaçlama hizmet alanları

Bursa Mudanya ilaçlama açık ve kapalı mekân fark etmeksizin ilaçlama hizmeti vermektedir. Karafatma, hamam böceği, halı böceği, arı, sinek, pire, bit, bitki biti, kalorifer böceği, danaburnu, çiçek böceği, akrep, yılan, fare, çatı faresi, ev faresi gözle görülen ve görülmeyen her türlü haşere ve kemirgenler için ilaçlama yapılmaktadır. Haşere ve kemirgenlere karşı girilen bu mücadelede ilaç kadar hangi ilaçlama yönteminin kullanılacağı da oldukça önemlidir. Her haşere için aynı ilaçlama yöntemi uygulanmaz. Amatörce yapılan ilaçlama ya da bireysel olarak yapılan müdahale hem maddi sorunlara hem de sağlık sorunlarına yol açacaktır. Bu sebeple mutlaka haşere ilaçlama şirketlerine başvurmak gerekmektedir. Sağlık bakanlığınca onaylı olmayan ve profesyonel ekipler tarafından yapılmayan ilaçlama bu zararlı haşerelerden kurtulmamızı sağlamayacağı gibi onların bağışıklık sistemlerini güçlendirecek ve daha büyük sorunlara sebep olmalarını sağlayacaklardır. Bursa böcek ilaçlama tüm il, ilçe, semt ve mahallelerinde 7/24 hizmet vermektedir. Sağlık bakanlığı onaylı olan firmamız % 100 garantisi ile kaliteli hizmet sunmaktadır.

 

Yazan