Çekirge ilaçlama servisimiz 7/24 hizmet vermektedir.. Yapı olarak 6 adet bacağa sahip olan ancak sadece bu bacaklardan 4 tanesini yürümek için diğer ikisini ise zıplamak için kullanan çekirge; uzun bacakları ile oldukça dikkat çeken haşereler arasındadır. Çoğunlukla su kenarlarına yakın bölgelerde görülmektedir. Sıcak iklimin olduğu bölgelerde daha çok görülmektedir. Ülkemizde de yaz aylarında çok sayıda müşteriden alınan şikayetler arasında yer almaktadır.

Çekirge ilaçlama
Çekirge ilaçlama

Çekirge ilaçlama

Ülkemizde en fazla görülen çekirge çeşitleri; tarla çekirgesi, yeşil çekirge, değnek çekirgesi, mısır çekirgesi ve Afrika göçmen çekirgeler birbirlerinden farklı yapıya, renge ve boyuta sahiptirler. Kafa yapıları vücutlarına oranla daha uzun olup düz kanatları ile uçabilme özelliğine sahip böceklerdir. Çok sayıda çekirge türleri otçul olarak beslenmekte olsa bile etçil türlerine de rastlamak mümkündür.

Baş bölgelerinde iki adet göz bulunmaktadır ve güçlü parçalama özelliğine sahip bir çene yapıları bulunmaktadır. Çekirgeler yapılarında burun olmadığı için antenleri sayesinde koku alma özelliğine sahiplerdir. Antenleri sayesinde birbirleri arasındaki iletişimi de sağlarlar. Ses çıkaran çekirgeler erkek olanlardır dişilerinde bu özellik kesinlikle bulunmaz.  Havaların soğuması ile daha sıcak bölgelere topluluklar halinde göç ederler. Ve bulundukları alanı istila edebilirler.

Eskiden bu yana tarım ürünlerine ciddi zarar veren çekirgeden kurtulmak oldukça zordur. Belirtildiği gibi topluca saldırıya bir anda geçtikleri için müdahale edilmesine fırsat bile vermeden ortamda bulunan tüm ürünleri talan edebilirler. Sadece beslenmek için besin ürünlerinin olmasına bile gerek yoktur. Otçul olmaları nedeni ile tahta, ahşap ve ağaçtan olan her tülü eşyaya da zarar vermektedirler.

Çekirge ile mücadele bu nedenle bireysel olarak yapılamamaktadır. Bu nedenle önlem amaçlı özellikle tarla, bağ ve bahçe gibi alanlarda barınmaları için yeterli sıcaklık oluşmadan çekirge ilaçlama işleminde bulunulursa bu haşerelerden kurtulmak mümkün olur. Geldikleri alanı çöle çevirene kadar terk etmeyen çekirge ile mücadele durumunda püskürtme yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlar kullanılır.

Çekirgeler ilkbahar ve sonbahar aylarında yumurtladıkları için ilk başta bu aylardan çekirge ilaçlama hizmeti alırsanız bu haşereler yumurtadan çıkması ile yok olmaları bir olacaktır. Böylelikle başınıza açacakları maddi zarardan da kurtulmuş olacaksınız. Yavru çekirgede kanat olmayacağından genel bahçe, tarla uygulamaları ile kesin çözüm almanız mümkündür.

Sağlıklı çekirge ilaçlama hizmetinden yararlanmak için sizde bizimle irtibata geçebilirsiniz.

çekirgeçekirgeler çekirge ilaçlama

 

 

 

 

ÇEKİRĞE İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir