dana-burnu-ilaclama

Dana burnu özelliklerine de bağlı olarak birçok rahatsızlığın sebebidir. Bu nedenle dana burnu ilaçlama firmaları sizlere Dana burnu ilaçlama uygulaması ile yardımcı olabilmektedir. Dana burnunun kafasının iki yanında bulunan antenleri kısadır. Dana burnunun gözleri petek gözdür. Dana burnunun ön bacakları ve ön kanatları kısa ve yassı biçimlidir. Dana burnu arka kanatları kapalı durumda dana burnunun kuyruğu gibi görünür.

Danaburnunda ses alma organı çok gelişmemiştir. Dana burnu ses çıkarabilir. Dana burnu toprak altında 10-20cm derinlikte yuva yaparak yaşar. Gündüz toprak altında olan danaburnu gece olunca toprak üzerine çıkar beslenme sağlar. Danaburnu kumlu, killi topraklar gibi yumuşak topraklarda yaşar. Danaburnu çiftleştikten sonra mayıs ve haziran ayında yumurtalarını toprak içerisine odacıklarda saklar. danaburnunu çoğu zaman görebilmek bile zorken danaburnu ile mücadele bireysel olarak imkansızdır. Büyük zaman kaybı oluşturabilecek bu işlemler yerine Dana burnu ilaçlama yaptırılmalıdır.

Dana Burnu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Dana burnu ilaçlama çoğalmalarına izin vermeden yaptırılmalıdır. Engellenecek her bir dana burnu kişiler için daha sağlıklı ortamda yaşamaları demektir. Dana burnu ile mücadele konusunda dana burnu ilaçlama firmaları tarafından yardım alabilirsiniz. 10-20 gün sonra danaburnu yumurtaları açılır yavru danaburunları çıkar. Çıkan yavru dana burnu yazın gelişir kış gelince 2.ve 3. dönemlerini geçirir. 4. dönemden sonra temmuz ve ağustos ayında dana burnu ergin seviyeye ulaşır.Süs bitkileri ve genç bitkiler dana burnunun en çok zarar verdiği bitki türleridir.

Alanın büyüklüğüne küçüklüğüne göre değişebilen farklı dana burnu ilaçlama yöntemleri ile uygulanan ilaçlama sizlere kesin çözüm getirecektir. Sağlıksız ilaç kullanılması ya da tecrübesizce uygulamalar yapılması, danaburnundan kurtulmak isteyen kişilerin zaman kayıplarına hatta sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu nedenledir ki dana burnu ilaçlama  profesyonel ilaçlama firmaları ile uzman, eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yazan 

3 thoughts on “Dana burnu ilaçlama

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir