Evde Haşere ile Mücadele

Varoluşumuzdan bu zamana insan ırkı haşere ile mücadele etmiştir. Dünyanın her noktasında çok geniş bir coğrafyaya yayılmış olan haşerelerin milyarlarca türü vardır. Bu nedenle de haşere ile mücadele de sayısız yöntem ve ilaçlar denenmiştir. Fakat haşere ile mücadelede en önemli nokta bu işi profesyonel ekibe sahip kaliteli ve Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet veren haşere ilaçlama şirketleriyle çalışmaktır.

İnsan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit eden haşerelerle özellikle evde mücadelede dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle haşereler nem ve rutubetli alanları severler bu nedenle evlerimizi nem ve rutubetten korumalıyız. Çatlak, delik, açık pencere ve kapılar haşerelerin evlerimize girdiği önemli noktalardır. Buralar belirlenmeli ve önlemler alınmalıdır. Gıda ürünlerinin olduğu alanda yoğunluk gösteren hertürlü haşere nedeniyle evde çöp bulundurmamalı ve evdeki evcil hayvan yem ve besinleri uygun yerlerde muhafaza edilmelidir. Çok kısa bir sürede alınması gereken bu basit önlemler bizi haşereden ev koruyacak hem de bilinçli uygulanan yöntemler aracılığıyla haşereden kurtaracaktır.

Ev, iş yeri, restoran, fabrika, hastane, bahçe, sera, şantiye gibi yaşam alanlarında haşere ile mücadelede kesinlikle bilinçsizce bireysel yöntem ve ilaçlar kullanılmamalıdır.  Bu bize hem zaman kaybı yaşatır hem de maddi kayıplara yol açar. Doğrudan ya da dolaylı da olsa  insan yaşamına zararı olan haşere türleri için böcek ilaçlama şirketlerinin 7/24 böcek ilaçlama servislerinden yararlanarak yardım alınmalıdır. Kullanılan ilaç ve yöntemlerin yasal olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü yanlış bir yöntem bize zarar vermekle kalmayacak doğaya da zarar verecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*