Evde haşere ile mücadele konusunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Varoluşumuzdan bu zamana insan ırkı haşere ile mücadele etmiştir. Dünyanın her noktasında çok geniş bir coğrafyaya yayılmış olan haşerelerin milyarlarca türü vardır. Bu nedenle de haşere ile mücadele de sayısız yöntem ve ilaçlar denenmiştir. Fakat haşere ile mücadelede en önemli nokta bu işi profesyonel ekibe sahip kaliteli ve Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet veren haşere ilaçlama şirketleriyle çalışmaktır.

Evde haşere ile mücadele
Evde haşere ile mücadele

Evde haşere ile mücadele

İnsan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit eden haşerelerle özellikle evde mücadelede dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle haşereler nem ve rutubetli alanları severler bu nedenle evlerimizi nem ve rutubetten korumalıyız. Çatlak, delik, açık pencere ve kapılar haşerelerin evlerimize girdiği önemli noktalardır. Buralar belirlenmeli ve önlemler alınmalıdır. Gıda ürünlerinin olduğu alanda yoğunluk gösteren hertürlü haşere nedeniyle evde çöp bulundurulmamalıdır. Evdeki evcil hayvan yem ve besinleri uygun yerlerde muhafaza edilmelidir. Çok kısa bir sürede alınması gereken bu basit önlemler bizi haşereden ev koruyacak hem de bilinçli uygulanan yöntemler aracılığıyla haşereden kurtaracaktır.

Ev, iş yeri, restoran, fabrika, hastane, bahçe, sera, şantiye gibi yaşam alanlarında haşere ile mücadelede kesinlikle bilinçsizce bireysel yöntem ve ilaçlar kullanılmamalıdır.  Bu bize hem zaman kaybı yaşatır hem de maddi kayıplara yol açar. Doğrudan ya da dolaylı da olsa  insan yaşamına zararı olan haşere türleri için böcek ilaçlama şirketlerinin 7/24 böcek ilaçlama servislerinden yararlanarak yardım alınmalıdır. Kullanılan ilaç ve yöntemlerin yasal olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü yanlış bir yöntem bize zarar vermekle kalmayacak doğaya da zarar verecektir.

Evde haşere ile mücadele konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizi 7/24 arayabilir, çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

DİKKAT:  Maalesef bu alanda bilgisi olmayan, sertifikasız,  kendine şirket süsü vermiş bazı şahıs girişimleri İstanbul ve birçok ilde bulunmaktadır. Bu şahıs veya gruplar sağlığınızı tehdit edebilecek zararlı içerikli kimyasallar kullanmakta, uygulama yaptıkları yere zarar vermektedirler. Hizmet alacağınız firmanın yasal olarak hizmet sunmasına dikkat etmelisiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından gereken onaylara sahip olmayan kalitesiz firmalar can ve mal kaybının yaşanmasına sebebiyet verirler.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir