Evde neden örümcek olur
Evde neden örümcek olur

Eklem bacaklı hayvan türleri olan örümcekler, sekiz bacaklı ve ağ örerek avlanırlar. Dünya üzerinde farklı sayıda farklı cinste örümcek türleri bulunmaktadır. Bu örümcek türleri zehirli ve zehirsiz örümcek türleri olarak ikiye ayrılırlar. Evde neden örümcek olur? sorusunun yanıtını bu makalemizde arayacağız.

Dünyanın hemen hemen her yerleşim bölgesinde bulunan örümcekler, özellikle yer altında, akarsu, ağaç kökleri, ağaç gövdeleri, ev, ahırlar ve daha birçok buna benzer alanlarda yaşamlarını sürdürebilmektedirler.

Örümcekler fizyolojik yapıları gereği hem içeride hem dışarıda hem de toprak altında yaşama özelliğine sahiptir. Ancak Örümcekler en çok kapalı ve terk edilmiş alanları tercih etmektedirler. Terk edilmiş alanlarda örümceklerin besin kaynağı bulabilmeleri daha kolaydır.

Evde neden örümcek olur?

Örümcekleri evlerimize çeken bazı durumlar söz konusundur.

  • Evlerimizde eğer böcek ve böcek türleri varsa örümcekler de evimizin bir ferdi olamaya adaydır. Örümcekler evlerimize böcek avlamak için girerler.
  • Örümcekler yaşam koşullarına uygun alanlar olduğu için özellikle boş odalar, bodrum katları ve kömürlükleri tercih ederler.
  • Örümcekler oldukça agresif ve sinirli yaratıklardır. Örümcekler, ağlarının zarar gördüğünü görünce hemen insana saldırır.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

  1. Sıvı İlaçlama
  2. Jel İlaçlama
  3. Kokulu İlaçlama
  4. Kokusuz İlaçlama
  5. Fare İstasyonları ve fare düzenekleri

7/24 kapalı ve açık mekanlarda hizmet veren firmamızdan örümcek ilaçlama hususunda randevu talebinde bulunabilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayarak, ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Böcek ilaçlama uygulamalarımızdan ekonomik fiyatlarla hemen yararlanmak istiyorsanız müşteri temsilcimizi hemen arayın.

Ev ve iş yerlerinizde leke ve iz bırakmadan garantili ilaçlama hizmeti sunan firmamız sayesinde tüm örümcek türlerine ve örümcek ağlarına veda edeceksiniz. Çevrenizde size zarar veren diğer zararlı canlı türleri için bizi aramanız yeterlidir.  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlarımız TSE tarafından tescilli ve damgalıdır. Haşerelere %100 etki ve %100 çözüm arıyorsanız, doğru adrestesiniz demektir.

 

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir