Eve fare nasıl girer? Bu konuda bilgi sahibi olursanız önlemini almak çok daha kolay olur düşüncesiyle bu makaleyi yazdık.

Memeliler grubundan ve kemirgen olan fare türü genetik yapısı itibariyle  insana oldukça benzemektedir. İnsan nüfusundan sonra en fazla evrende olan memeli türü farelerdir. 2 çift ayağa sahip olan fareler iklim ve yaşam alanlarına göre farklı boyut ölçülerindedir. Ortalama 60-100 mm boyutlarında olup ağırlıkları 12-25 gram arasındadır. Renkleri kahve ve siyah tonlarında olup tüylü yapıdadır.  İnsan sağlığına son derece zarar verici özellikte olan farelerin yaşam alanları pis mekanlar, kanalizasyon ve kuytu alanlardır. Kuyrukları boyundan uzun ve son derece çevik ve hızlı hareket ederler.

Eve fare nasıl girer?
Eve fare nasıl girer?

Eve fare nasıl girer?

Besin bulmak için insanların yaşam alanlarına yönelen fare türleri zekası yüksek bir hayvan olduğundan gizlenmeyi çok iyi başarırlar. İlk bahar ve son bahar mevsimlerinde aktif olarak üreyerek yılda 5-7 defa doğururlar. Evde bireysel olarak fare ile mücadele istenilen sonuç vermeyeceği gibi kısa sürede hem maddi hemde zaman kaybına uğrarız. Fare ile mücadelede bu işi uzman kadroya sahip olan profesyonel hizmet ve güvence veren fare ilaçlama firmalarından yardım alınmalıdır.

Başlıca fare türleri; Lağım faresi, sıçan, ev faresi,su faresi ve kanguru faresi  gibi kemirgen türlerdir. Özellikle kırsal alanlarda yaşıyorsak fare türleriyle karşılaşmamız çok olasıdır. Kış aylarında da besin bulmak için evlerimize, ofislerimize giren fare türleri birçok salgın hastalık ve mikrobu yaşam alanlarımıza taşır.

Evlerimizde gördüğüm tek bir fare bile orada birçok farenin olduğunun habercisidir. Çünkü fareler daha çok toplu bir şekilde hareket ederler. Sıcak bölgelerde, ağaç üstlerinde apartman katlarında, dükkan, büyük bina ve ambarlarda çok sık görülen fareler buralara dış ortamlardan gelirler. Güçlü dişleriyle betonu kemirerek de yaşam alanlarımıza girebilirler. Bu sebeple çatlat, delik, açık kapı ve pencere gibi evde fare girişine müsait alanlar belirlenmeli ve 7/24 fare ilaçlama şirketlerinden her türlü canlı destek ve hizmeti almalıyız.

Acil böcek ilaçlama firması olarak 7/24 hizmet veririz. 20 yıllık tecrübemizle sorununuzu çözmeye talibiz. Bizi aramaktan çekinmeyin!

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir