Fare memeli canlılar sınıfından kemirgen bir canlıdır. Ayrıca memeli canlılar arasında en çok çoğalan canlılar arasında yer alırlar. Yılda 5-6 kere üreyen fareler her üremelerinde 10-15 arası yavru doğururlar. Güçlü çene ve diş yapısına sahip olan fareler çok sert maddeleri bile kemirerek bina içlerine rahatlıkla girebilir yada mekan içlerinde bulunan eşyalara zarar verebilirler.

Mekan içlerinde buldukları gıda maddeleri üzerinden beslenen fare bu gıdalar üzerine bıraktıkları mikropları ile insanlara hastalık bulaştırırlar. Aç kaldıklarında ve yiyecek maddesi bulamadıklarında insanları bile ısırabilen fareler bu yolla insanlara hastalık bulaştırırlar.

Fare ile mücadele
Fare ile mücadele

Fare ile mücadele

Fare ısırması sonucu insanlara birçok tehlikeli hastalık bulaşabilir. Bu nedenle insanlar çok eskilerden beri fare ile mücadele etmiş fakat kullanılan kalitesiz ilaçlar veya farklı fare yakalama yöntemleri sonucu olumlu bir sonuç alınamamaktaydı. Bu yöntemler arasında kapan ile fare yakalamak yöntemi ençok kullanılan yöntemdi. Fakat kapan ile fare yakalama sonucu fareler tek tek yakalanıyor ve uzun zaman alıyordu. Artık günümüzde fare ile mücadele yerini profesyonel çalışmalara bırakmış olup, fare sorununa kesin çözümler sağlanmaktadır.

Fare yakalamak için profesyonel ve yasal ilaçlama şirketlerinden fare ilaçlama hizmeti almak gereklidir. Fare ilaçlama şirketleri, mücadale konusunda kulladıkları etkili ilaçlar ve modern fare yakalama yöntemleri ile fareleri ortamdan yok etmektedir. Çağdaş ilaçlama şirketi olarak fare ile mücadele konusunda uzman ilaçlama ekiplerimiz ve etkili fare ilaçlarımız ile ev ve yaşam alanlarını farelerden arındırmaktayız. Çağdaş ilaçlama şirketi fare ilaçlama konusunda İstanbul ve Bursa genelinde ve tüm ilçelerinde bulunan şubeleri ile profesyonel fare ilaçlama hizmetleri vermektedir. Bu konuda yıllardır açık ve kapalı alanlarda verdiğimiz hizmetler ile fare sorununa kesin çözümler sağlamaktayız.

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir