Fare Yakalama

iri-siyah-gozlu-fareFare Yakalama girişimleri, evde alınan ilkel ve amatör yöntemler ne yazık ki işe yaramamaktadır. Fare yakalama eğer kolay olsaydı, bu gün haşere ilaçlama firmaları dünya çapında kemirgenler ile ilgili kontrol altına alma teknikleri geliştirmezdi.

Fare yakalama ile ilgili hayli yorulan insanlar, giderek çareyi profesyonel hizmet veren ilaçlama şirketlerinde aramaya başladılar. Uzmanlarda fare yakalama konusunda epey bir yol kat etti. Uzmanlar fare kapanı, fare tuzağı ve buna benzer geçici çözümleri bir çırpıda rafa kaldırdı. Bu nedenle öyle bir yöntem geliştirmeliydik, suya sabuna dokunmadan, deyim yerindeyse tereyağından kıl çeker gibi sessiz ve kesin çözüm üretmeliydi. Bu yönde çalışmalarını sürdüren ekipler bir araya gelerek sonunda farelerin kontrol altına alınması için yeni icatlarını ortaya sundular.

Bu icadın adı “Fare İstasyonlaraydı. “

Fare İstasyonu Nedir?

Fare İstasyonu; farelerin güvenle kontrol altına alınması için geliştirilmiş 20-30 cm aralığında siyah bir kutu içine yerleştirilen, farelerin sevdiği aroma kokuları ile donatılmış zehri olan bir tür düzenektir.

Fare İstasyonu Nasıl Çalışır?

Fare İstasyonu, gelen şikayetleri üzerine kapalı ve açık alanlarda yer tespiti yapılarak uygulanmaktadır. Mekan tespitiyle beraber kemirgenlerin yoğunluğu da tespit edilmektedir. Buna göre istasyon kurulumu gerçekleşmektedir. İstasyon içindeki zehir kokusuyla fareleri cezbetmektedir. Zehre temas eden fare susamaya başlar. Bu durumda su aramak için dışarı çıkar. Suyu içtiğinde de 10 saniye içinde etkisiz hale gelir.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*