GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

gümüş böceğiGümüş böceği sıcak ve ılık ortamları seven bir böcektir. Renk olarak gümüşe benzeyen bir haşeredir bu sebepten adına gümüş böceği denir. Kalın olan kafasında iki tane anten vardır. Gümüş böceğinin boyu 1-3cm olarak değişir çok parlak rengi vardır, bu sebeple bu böceğe gümüş böceği adı verilir.

Bir gümüş böceği dişisinin bir defasında bıraktığı yumurta sayısı 100-110 arasında değişir. Gümüş böceği yumurtalarını duvar çatlaklarına, duvar diplerine bırakır. Yumurtadan ilk çıkan gümüş böcekleri beyaz renkte olur ve sonradan renk değiştirirler. Çok hızlı şekilde çoğalan gümüşböceklerinin yaşama süreleri ortalama 1 yıldır. Nemli ortamları seven gümüş böceği banyolarda, lavabo kenarlarında, su borularının etrafında ev dışında duvar diplerinde, oluk kenarlarında bulunur.

Gümüş böceği nişasta, kuru gıda ve insanların tükettikleri gıdaları da tüketebilir. Gümüş böceği ile mücadelede yoğun kokulu ilaçlar kullanılır çok ve çabuk ürediklerinden bu böceğin ilaçlamasında özel ilaçlar kullanılmalı ilacı kullanıp uygulayan insanların bu işin eğitimini almış insanlar tarafından uygulanması şarttır.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

  1. Gümüş böceği ilaçlamasında kullanılan ilaçlar nasıl ilaçlardır?
  2. Gümüş böceği ne ile beslenir?
  3. Gümüş böceği insanı ısırır mı?

[nggallery id=5]