Gümüş böceği ılık ve sıcak ortamlarda yaşar, bu iklimi sever. Rengi gümüş renginde olduğu için adını buradan alır. Kalın olan kafasında iki tane anten vardır. Gümüş böceğinin boyu 1-3cm olarak değişir çok parlak rengi vardır, bu sebeple bu böceğe gümüş böceği adı verilir. Gümüş böceği ilaçlama için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Gümüş böceği ilaçlama
Gümüş böceği ilaçlama

Gümüş böceği ilaçlama servisi

Bir gümüş böceği dişisinin bir defasında bıraktığı yumurta sayısı 100-110 arasında değişir. Gümüş böceği yumurtalarını duvar çatlaklarına, duvar diplerine bırakır. Yumurtadan ilk çıkan gümüş böcekleri beyaz renkte olur ve sonradan renk değiştirirler. Çok hızlı şekilde çoğalan gümüş böceklerinin yaşama süreleri ortalama 1 yıldır. Nemli ortamları severler. Bu böcek genellikle banyo, lavabo kenarları, su boruları içinde bulunur. Evlerin dışında, duvarların diplerinde yaşamayı severler. Oluk kenarları ise ilaçlama yaparken göz ardı edilmemelidir.

Gümüş böceği nişasta, kuru gıda ve insanların tükettikleri gıdaları da tüketebilir. Gümüş böceği ilaçlama yaptırarak bu böcek ile başa çıkılabilir. Yoğun kokulu, etkisi yüksek ve kaliteli ilaçlar kullanılmalıdır. Çok çabuk üredikleri için bu böceğin ilaçlamasında özel ilaçlar mutlaka kullanılmalıdır. İlacı kullanıp uygulayan insanların bu işin eğitimini almış insanlar tarafından uygulanması şarttır.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

  1. Gümüş böceği ilaçlamasında kullanılan ilaçlar nasıl ilaçlardır?
  2. Gümüş böceği ne ile beslenir?
  3. Gümüş böceği insanı ısırır mı?

Haşere ilaçlama hizmeti

Dışarıda yaşamlarını sürdüren haşere, kemirgenlerin taşıdıkları mikroplar ile yaşam alanlarımıza girerek bulaştırdıkları hastalıklara karşı yapılan fiziksel, kimyasal işleme işlemler uygulanmaktadır.

Yaşam alanlarımıza girerek bizimle birlikte yaşayan ve yiyeceklerimize ortak olan haşere, kemirgenler bizler için tehdit oluşturan canlılardır. Çok eskilere baktığımızda birçok insan bu zararlılar yüzünden hayatını kaybetmiştir.

Eski yöntemler ile bu canlılardan kurtulmak kolay değildir. Ayrıca da dışarıdan alınan Sağlık Bakanlığından onayı bulunmayan ilaçlar ile hem kendinize hem de çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz. Haşere ilaçlama işleminde kullanılan araç, gereçler teknoloji geliştikçe değişmekte ve bu sektör gün geçtikçe büyümektedir. Doğru uygulama şekli bu zararlılardan kurtulmak için oldukça önemlidir. Bireysel mücadele yerine konusunda deneyimli firmalardan destek alınmalıdır. Uygulama yapmaya karar verildiğinde işinde uzman olan şirketlerden yardım alınmalıdır. Haşere, kemirgen grupları için özellikle gıda işi yapan iş yerlerinde periyodik olarak yapılmalıdır. Böylece hem böceklerin oluşmasını hem de var olan böceklerden kurtulmayı sağlayacaktır.

[nggallery id=5]