gümüş böceği
gümüş böceği

Gümüş Böceği Ne İle Beslenir? Gümüş böceği ilaçlamasında kullanılan ilaçlar nasıl ilaçlardır? Gümüş böceği mantar, küf, kâğıt, kumaş vb. naylonları  diş macunları açık bırakılan kalıp sabunlar yiyerek beslenir. Gümüş böceği insanları doğrudan direk olarak hasta etmez .

İnsanların yediği besinlere yiyeceklere eşyalara mikrop bulaştırır dolaylı olarak hastalığa sebep olur.Gümüş böceği genelde nemli ve küflü ortamlar da yaşar.Oldukça küçük bir canlıdır. Aslında açıkta olan ve bizim için yiyecek olmayan bir çok eşya ve gıdayı yiyebilir.

Gümüş böceği ilaçlama zahmetli ve profesyonel kişiler tarafından uygulanması gereken bir işlemdir.Gümüş böceği nişasta, kuru gıda ve insanların tükettikleri gıdaları da tüketebilir. Gümüş böceği ilaçlama yaptırarak bu böcek ile başa çıkılabilir. Yoğun kokulu, etkisi yüksek ve kaliteli ilaçlar kullanılmalıdır. Çok çabuk üredikleri için bu böceğin ilaçlamasında özel ilaçlar mutlaka kullanılmalıdır. İlacı kullanıp uygulayan insanların bu işin eğitimini almış insanlar tarafından uygulanması şarttır.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR