Gümüş böceğinin özellikleri hakkında biraz bilgi verelim. Parlak gümüş renkte olan gümüş böceklerinin ismi buradan gelmektedir. Üçgen bir vücut yapısına sahip olan gümüş böceği baş ve kuyruk kısmında antenler bulunmaktadır. Kuyruk kısmındaki anten tüy şeklindeyken, başında bulunan antenler besin bulmalarına yardımcı olur. Gümüş böcekleri aralarındaki iletişimi de başlarında bulunan bu antenler aracılığıyla sağlayabilirler. Kişilerin sağlıkları açısından çok ciddi zarar demek olmasalar da sorunlar oluştururlar. Bu nedenle diğer haşere türlerinden olduğu gibi gümüş böceğinden kurtulmak da şarttır. Gümüş böceği ilaçlama yaptırılmalı, yok edilerek daha sağlıklı alanlarda yaşanmalıdır.

Gümüş böceğinin özellikleri
Gümüş böceğinin özellikleri

Gümüş böceğinin özellikleri

Yaşam alanı olarak nemli ve sıcak yerleri sevdikleri için gümüş böceği daha çok fırın, ahşap mobilya, kitaplık, gazete, dergi araları, evlerin çatı katları, mutfak dolaplarında daha sık rastlanırlar. Evlerde, iş yerlerinde, fırın, lokantalar gibi kapalı alanlarda sürekli önümüze çıkabilecek gümüş böceği ile mücadele edecek kişiler gümüş böceği ilaçlama firmaları ile irtibat kurarak yardım alabilirler. Tahıl bitkileriyle beslenen gümüş böceği, naylon, kağıt, kumaş, pamuk gibi cisimleri de yer.

Ev içinde bulunmaları maddi kayıplar demektir. Bu sebeple kesinlikle gümüş böceğinden kurtulmak gerekir. Kişilere büyük rahatsızlık veren bu haşere türleri evde görüldüğü durumda hemen gümüş böceği ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Uygulanacak gümüş böceği ilaçlama çözüm olacaktır.

Yumurtlama ile çoğalana gümüş böceği, bir üremeden 100-150 adet yumurta bırakabildiği için hızlıca çoğalabilir. Sayılarının artması kişilerin rahatsızlıklarını arttıracak ve gümüş böceği ile mücadele zorlaşacaktır. Bu durumlarda gümüş böceğinin üremesine izin verilmeden yok edilmesi en mantıklısıdır. İlaçlama firmaları sizlere gümüş böceği ilaçlama hizmeti de vermektedir. Ölü böceklerle de beslenebilen gümüş böceğinden kurtulmak durumunda kişiler daha huzurlu ortamlarda, tedirgin olmadan yaşamlarını sürdürmeye devam edeceklerdir.

Gümüş böceği ilaçlama da uygulayan firmaların kesinlikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, yasal firmalar olmasına dikkat edilmelidir. Ucuz ilaçlama fiyatları ile dikkat çekerek yasal olmayan ilaçlar kullanan firmalar insan sağlığına zarar verebilir. Gümüş ilaçlama şirketleri ilaçları ziraat mühendisleri tarafından üretilmeli, eğitimli kişiler tarafından ilaçlama uygulanmalıdır.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir