Haşere; çevremize mikrop yayan, taşıyan mikroorganizmalara verilen genel addır.  Haşere kelimesi, aracılık, etme, taşıma manalarına da gelmektedir. Haşere ilaçlama da buradan gelmektedir. Haşere, adından da anlaşılacağı üzere insan sağlığı ve insan yaşamı için tehdit oluşturan bir kelimedir. Ama haşere kelimesi yaşam alanlarımızın neredeyse merkezine oturur bir vaziyettedir.  Özellikle haşerelerin doğal yaşam alanlarının tahrip edilmesi ile besin kaynağı arayışına girmeleri, onlara harita olarak insanların yaşadığı kapalı ve açık alanları önermektedir. Peki, Haşere ilaçlama nedir?

Haşereler nelerdir? Hangi hayvanlardır? Haşere ilaçlama nedir?

Haşereler her ne kadar tek çatı altında ve tek bir vücutta birleşmiş olsalar da, aslında tür ve fiziki olarak birbirilerinden çok ayrılmaktadırlar. Bu türlere şöyle bir göz atacak olursak; Asalak, parazit, kemirgen, sürüngen, zehirli örümcekler, eklem bacaklılar, böcekler, kanatlılar, kanatsızlar, omurgalılar ve omurgasızlar olarak ayrı sınıf ve gruplara ayırmamız mümkündür.  Bu türler, haşerelerin bütününü oluşturmaktadır.

Haşereler için mücadele ve yöntemler hangileridir?

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Fare istasyonu ve düzenekleri
Haşere ilaçlama nedir
Haşere ilaçlama nedir?

Haşere Türlerinin İsminiz nedir?leri Nelerdir?

Fare; ev faresi, lağım faresi, fındık faresi, çatı faresi, gümüş faresi, kanguru fare, kör fare, Hamam böceği; karafatma, kakalak, Amerikan hamamböceği, Alman hamamböceği, kalorifer böceği, apartman böceği, uyuz böceği, kulağakaçan, gümüş böceği, tespih böceği, halı böceği,  sülük böceği, salyangoz, akar, danaburnu böceği, mite, sinek, karasinek, sivrisinek, tatarcık sineği, çekirge, kertenkele, yılan, akrep, çıyan, gibi haşere türlerinin yanında, pire, bit, kene, karınca, örümcek türleri sık karşılaşılan ve en çok bilinen haşere türlerdir. Sağlıklı yaşam ve kaliteli bir hayat için hamam böceği ilaçlama uygulamalardan faydalanın.

Haşere İlaçlama Alanları Nerelerdir?

Aslında haşerelerin ilaçlanmasına ilişkin her hangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Haşerelerin istila ettiği alan ilaçlanması gereken alanlardır. Ama genel olarak; hastane, okul, otel, pansiyon, yurt, bina, site, fabrika, şantiye, uçak, otobüs, havaalanı, yat, tekne, gemi, fırın, lokanta, spor salonu, pastane gibi alanlar sıklıkla ilaçlama yapılan alanlardır.

Sizlerde yaşam alanlarınızı sağlıklı ortamlara dönüştürmek istiyorsanız mutlaka yılın belli dönemlerinde ilaçlama hizmeti satın alın. Haşere ve diğer zararlı canlı türlerinden ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir