İlaçlama Makinası

ilaclama-makinasiİlaçlama makinesi, yaşam alanlarımıza zarar veren haşerelere karşı üretilen ilaçların bu alanlara uygulanması için kullanılan araçların geneline verilen isimdir. İlaçlama makinelerinin bireysel kişiler tarafından satın alınması ve dışarıdan ilaç satın alınarak uygulama işlemlerine geçilmesi doğru bir davranış değildir. Haşere ilacı ve ilaçlama makinesi ile yaşam alanlarınızı haşerelerden temizlemenize imkan yoktur. Bu konuda mutlaka dışarıdan profesyonel bir ilaçlama firmasından destek alınması gerekmektedir.

İlaçlama Makinasının Genel Özellikleri

İlaçlama makinaları, manuel püskürtme, akülü makinalar, elektrikli ilaçlama makinaları, benzinli ilaçlama makinaları ve ulv sistemli makinalardan bahsedebiliriz. Bu ilaçlama makinaları içinde haşerelerle ilgili sıklıkla kullanılan ilaçlama makinası ulv sistemli ince püskürme sağlayan cihazlaradır.

İlaçlama Makinasının Kullanım Alanları

İlaçlama makinaları tarım, başta olmak üzere, endüstriyel alanlarda ev ve iş yerlerinde kullanılmaktadır.  İlaçlama makinalarının en sık kullanım alanları şunlardır;

Bina, ev ve iş yerleri, bodrum katları, depo, fabrika, ardiye, lokanta, fırın, restoran, otel, hastane, okul, yurt, sağlık ocağı, güzellik merkezi, spor salonu, fitness salonu, uçak, havaalanı, otobüs, otogar, dinlenme tesisi, konferans salonu, sinema salonu, alış veriş merkezi, gemi, tekne ,yat, yazlık, villa, şantiye, düğün salonu, toplantı salonu, ambar, ardiye müştemilat, cami, park ve bahçe alanları, tarla, arazi, arsa, sera, tarım alanları, gibi pek çok alanda ilaçlama makinaları kullanılmaktadır.

İlaçlama makinalarının satın alınması pek tavsiye edilmemektedir. Profesyonel ilaçlama firmaları zaten sağlık bakanlığı tarafından onaylı ilaçlarla ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirmektedirler. Üstelik ilaçlama fiyatları da ekonomiktir. Başlıca ilaçlama türleri ise şöyledir.

  • Sıvı İlaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Jel İlaçlama

Ve Ayrıca başka bir haşere yöntemi olan Fare istasyonları bulunmaktadır. Bu ilaçlama uygulamaları sayesinde rahatlıkla ve kolayca haşerelerden kurtulabilirsiniz. İlaçlama makinası teknik olarak haşerelerin kontrol altına alınması konusunda iyi bir kullanım aracıdır.

6 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*