Hepimizin korkulu rüyası olan haşerelerden kurtulmak için böcek ilaçlama ne zaman yapılmalıdır? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

İlaçlama denilince akla iki çeşit ilaçlama gelmektedir.

  1. Zirai İlaçlama
  2. Ev İlaçlama

Tarım ürünleri yetiştiren çiftçilerimizin yaptığı ya da yaptırdığı zirai ilaçlama ile mahsullerine zarar veren canlılardan kurtulmaya çalışırlar. Bu haşereler (örn. fındık biti) ürüne yetişme döneminde ve olgunlaşma döneminde büyük zarar vermektedir. İlaçlama zamanı ise ürünün olgunlaştığı bahar aylarında farklı zaman aralıklarında yapılmalıdır. Fındık üreten çiftçiler ilaçlamayı daha çok kendileri yapmaktadırlar. Kuru ilaçlama ve su ilacı şeklinde 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Sırta takılan ilaç motorunun hortumu ile fındık dallarına ilaç püskürtülür. Zor ve yorucu olan bu işle üretici fındığını zararlı canlılardan korumaya çalışır. Daha çok orman kenarı gibi haşerelerin bol olduğu yerlere yapılan ilaçlamanın zamanı ise havanın güzel olduğu günler olmalıdır. Yağmurlu günlerde yapılan ilaçlama daha etkisiz olmaktadır.

Böcek ilaçlama ne zaman yapılmalıdır?
Böcek ilaçlama ne zaman yapılmalıdır?

Böcek ilaçlama ne zaman yapılmalıdır?

Ev ilaçlama türünde ise aslında zaman kavramı yoktur. Bu böceklere yılın her dönemi rastlayabilirsiniz. Gördüğünüz anda uzman desteği alarak bu sorundan kurtulmalısınız. Tabi ki böceklerin üreme, çoğalma evreleri olmaktadır. Her farklı türe göre değişen bu dönemleri bilmek zor olabilir. Siz en iyisi en garanti çözüm olan ilaçlama şirketlerini arayarak profesyonel destek isteyin. Onlar en kısa sürede gelip, sizleri bu canlılardan kurtaracaktır.

Kulağa Kaçan, sümüklü böcek ve danaburnu gibi haşerelerle mücadele artık çok kolay yöntemlerle yapılmaktadır. Bilinmeyen bir gerçek ise fiyatlarının ucuz olmasıdır. Böcek ilaçlama ücretleri yazımızı inceleyerek fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ramazan ayı ile birlikte ev ve iş yerlerini ilaçlatan müşterilerimizin sayısı bir hayli artmaktadır. Bu dönemdeki genel temizlik algısının da bu sonucu doğurduğunun kanısındayız. Daha temiz ve sağlıklı bir ortam için böcek sorununuzu en kısa sürede çözmeniz gerekmektedir.

Acil böcek ilaçlama olarak sizleri haşere konusunda sürekli bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Örneğin bu yazımızda ilaçlama ne zaman yapılmalıdır? sorusuna cevap aradık. Bunun gibi bir çok farklı sorunun yanıtını acililaclama.com’da bulabilirsiniz. Bu yanıtlar ile çözemediğiniz problemleriniz için ise iletişim numaralarımızı arayarak bizlerden destek alabilirsiniz.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir