Haşereler ile mücadele insan sağlığı açısından çok önemlidir. Haşere İlaçlama yöntemleri konusunda alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından haşere ilaçlaması yaptırılmalıdır. İlaçlama yöntemleri, haşere ve kemirgenlerin türüne göre değişiklik göstermektedir. İlaçlama yapılmadan önce haşere türü tespiti yapılmalıdır. İlaçlama yapılacak haşerenin özelliklerine göre ilaç, uzamanlar tarafından hazırlanmalıdır. Haşerelerin yaşam alanlarının tespiti de çok önemlidir. Çünkü haşereler farklı yerlerde yuva yapıp, çoğalabilirler. Bu durumda yuva yerlerinin tespiti de gerekir. Haşere ile mücadele konusunda ilaçlama yöntemi oldukça önem taşır. Yapılacak ilaçlamanın türü ve alanda bulunan böcek hakkındaki tespitini doğru yapan ilaçlama elemanı, haşere ile mücadele konusunda kesinlikle daha başarılı olacaktır.

 

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama yöntemi, haşerelerin yoğunlukla yaşadıkları yerlerde yapılan ilaçlama yöntemidir. Bu ilaçlama yönteminde haşere yemi yiyince gücü azalır ve ölür. Genellikle hamam böceklerine uygulanan jel ilaçlama yöntemi, böcekler birbirlerinden beslendikleri için bulaşma yoluyla diğerlerinin de ölümüne sebep olur. Jel ilaçlama kokusuzdur. Jel ilaçlama yapılırken ortamı terk etmeniz gerekmez.

 

Kokulu İlaçlama

Kokulu İlaçlama yöntemi, haşerelerin çok yoğun olduğu alanlarda kullanılan bir yöntemdir. Kokulu ilaçlama yöntemi, sıvı püskürtmekle yapılır. Kokulu ilaçlama yapılan yerin 4-5 saat boyunca kapalı kalması gerekir. İlaçlama yapılan ortamda koku etkisini hemen hissettireceği için kimsenin kalmaması gerekir. Kokulu ilaçlama yöntemi, hamamböceği, tahtakurdu, tahtakurusu, fare gibi haşerelerle sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Kokulu ilaçlama yapılacak ortamda açık gıda varsa kapatılmalıdır. Kokulu ilaçlama yapılan ortam daha sonra havalandırılmalıdır.

 

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama yöntemini genellikle işyerleri ve hastaneler tercih etmektedir. Kokusuz ilaçlama yaptırılırken, ortamı kapalı tutmak ya da terk etmek gerekmez. Kokusuz ilaçlamanın solunmasının zararı yoktur. Kokusuz ilaçlama etkisini 3-4 gün içinde göstermektedir.

Biz, insana değer veriyor, uzun yıllardır Dünya Standartlarında hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Üstelik tüm işlemlerimiz için garanti belgemizi size teslim ediyoruz. İlaçlarımız asla insan sağlığına zararlı değildir. Gerekli kontrollerden geçerek özel Ziraat Mühendisleri tarafından haşereler uygun olarak hazırlanmış olan ilaçlar ile müşterilerimize güvenli, kaliteli, bilgi sahibi kendilerine çözüm sağlayacak firma olmanın gururunu yaşıyoruz. 7/24 kesintisiz hizmet veren firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yazan 

1 thought on “İlaçlama yöntemleri

  1. Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir