Dışarıda yaşamlarını sürdüren haşere ve kemirgenlerin taşıdıkları mikroplar ile yaşam alanlarımıza girerek bulaştırdıkları hastalıklara karşı yapılan fiziksel ve kimyasal işleme İlaçlama denmektedir.

Yaşam alanlarımıza girerek bizimle birlikte yaşayan ve yiyeceklerimize ortak olan haşere ve kemirgenler bizler için tehdit oluşturan canlılardır. Çok eskilere baktığımızda birçok insan bu zararlılar yüzünden hayatını kaybetmiştir.

Eski yöntemler ile bu canlılardan kurtulmak kolay değildir. Ayrıca da dışarıdan alınan Sağlık Bakanlığından onayı bulunmayan ilaçlar ile hem kendinize hem de çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz. İlaçlamada kullanılan araç ve gereçler teknoloji geliştikçe değişmekte ve bu sektör gün geçtikçe büyümektedir. Böcek ilaçlaması için işinde uzman olan haşere ilaçlama şirketleri ile görüşerek yardım alınmalıdır.

Haşere ve kemirgen grupları için özellikle gıda işi yapan iş yerlerinde periyodik bir İlaçlama yapılmalıdır. Böylece hem böceklerin oluşmasını hem de var olan böceklerden kurtulmayı sağlayacaktır.

Ülkemizde ve dünyada çok sayıda haşere ve kemirgen türüne rastlanmakta olup bu zararlı canlıların insanların hayatını tehlike altına almasını engellemek için en etkili ve sonuç odaklı çalışmadır. Böceklerden kurtulmak ve yaşam alanlarımızda huzur ve güven içerinde yaşamak için İlaçlama konusunda bilgi sahibi olan firmalardan gerekli desteğin sağlanması gerekmektedir. Buda göründüğü kadar kolay değildir. Ülkemizde artan şikâyetler ile birlikte aynı zamanda çok sayıda ilaçlama firması oluşturulmuştur. Ancak bu firmaların yarısından çoğu yasal olmayan yollar ile işlem yapmakta insan hayatını tehlikeye atmaktadır. Bu gibi sorunlar ile tamamen karşılaşmamak için ilaçlama şirketleri ile görüşürken uygulama yapabileceğine dair ruhsatları ve yetki belgeleri olup olmadığı sorulmalı ve araştırılmalıdır.

Haşerelerden Kurtulmak

Sağlık bakımından incelendiğinde haşerelerden kurtulmak için gösterilen çaba yanlış kullanılan ilaç ya da yanlış seçilen firma tarafından istismara uğratıldığı için çok sayıda insanın bu konuda güveni azalmış bulunmaktadır. 1994 yılından bu yana Acil ilaçlama şirketi olarak İstanbul ilaçlama ve Bursa ilaçlama hizmetiyle bu illerine bağlı tüm ilçe, semt, mahalle ve köylerde oluşturmuş olduğumuz gezici ilaçlama servisleri ile müşterilerimizden gelen talepleri profesyonelce karşılayıp nasıl uygulama yapılması gerektiği hakkında değerlendirmeler yapılar çözüme doğru ilerlemekteyiz. Tüm haşereler için kullanmış olduğumuz ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup ilaçlama işlemine gidilmeden önce Ziraat mühendislerimizce tekrar kontrolden geçmektedir. İşimizi önemseyen ve insan sağlığını her şeyin üstünde tutan firmamız sektör içinde ilaçlama servisleri arasında lider konumda yer almaktadır.

Uygulama öncesinde alanın büyüklüğü ve haşere sorununu iyice belirleyen şirketimiz buna bağlı olarak nasıl ilaç kullanması ve alanda nasıl bir işlem yapılması gerektiği hakkında gerekli tüm bilgileri müşterilerine aktarmak için deneyimli çağrı merkezi çalışanlarını dört dörtlük bir şekilde yetiştirmiştir. Haşerelere göre özel olarak hazırlanan ilaçlarımız ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile cazip ama güvenilir desteği sonsuz bir şekilde sağlamaktayız.

Kalorifer böceği, tahta kurdu, pire, hamam böceği, akrep, yılan, fare, tahtakurusu, akar, güve, arı, halı böceği. Sinek, tatarcık, çiyan, salyangoz, kırkayak, gümüş böceği, bit, karafatma, tesbih böceği, kertenkele, kene.  Karınca, bitki biti, çekirge, danaburnu, örümcek, kulağakaçan gibi çok sayıda haşere ilaçlama işlemleri için hizmet veriyoruz.

Kullanmış olduğumuz ilaçları haşerelerin türlerine bağlı olarak ve uygulanacak alana göre seçmekteyiz. Çok sayıda haşerenin yok olması için sıvı ilaçlama öneriyoruz. Haşereler üzerinde bir numaralı etkili ilaçların başında yer almaktadır.

Sıvı İlaçlama (Kokulu)

*Haşere grubuna bağlı olarak özel karışımlar halinde hazırlanmaktadır.

*Buharlama yöntemi ile alanın her bölgesine nüfus edecek şekilde uygulanabilir ya da özellikle gıda sektöründe uğraşan firmalar için hedef noktalara uygulanabilecek pompa yöntemi ile yapılabilmektedir.

*İlaçlama öncesinde alanda ambalajı açıkta gıda ürünü bulundurulmamalıdır.

*Evcil hayvan var ise alandan çıkarılmalıdır.

*Alana yapılan uygulama sonrasında en az iki saat kapalı tutulmalı ve sonrasında yarım saat havalandırılıp kullanılmalıdır.

*İşlem sonrasında bir hafta ıslak temizlik yapılmamalı ve mutfak araç ve gereçleri sudan geçirilip kullanılmalıdır.

Sıvı ilaçlama ( Kokusuz)

*İşlem yapılacak alanın kapatılma imkânın olmadığı durumlarda uygulanır.

*Gıda sektöründe ya da sağlık kuruluşları gibi bölgelerde daha çok kullanılır.

*Kokulu kadar etkilidir aralarında fark bulunmamaktadır.

*Alanın kapatılmasına gerek duyulmaz.

*İşlem öncesinde kokulu da geçerli olan ambalajı açık gıda ürünleri bu uygulamada bulundurulmamalıdır.

*İşlem sonrasında temizlik ve mutfak araç gereçlerinin sudan geçirilip kullanılması bu işlem içinde geçerlidir.

*Havalandırılmaya gerek duyulmaz.

Jel İlaçlama

*Sadece hamam böceği ve türleri için geçerli bir ilaçlama yöntemidir. (Hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak, karafatma, oryantal hamam böceği, alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği vb.)

*Alanın kapatılmasına ya da havalandırılmasına gerek duyulmaz.

*Öncesinde ya da sonrasında hiçbir önleme gerek duyulmaz.

*İnsan sağlığına ya da evde beslemiş olduğunuz evcil hayvanlar için hiç zararı yoktur.

*Noktalama şeklinde kapı pencere pervazlarına, dolap içlerinde bulunan menteşe kenarlarına, lavabo altlarına, buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi elektronik eşyaların arkalarına mercimek tanesi şeklinde sürülür.

*Haşere ilacı yemesi ile ölümü gerçekleşir. Birbirlerinin ölüsü ile beslenen canlılar oldukları için toplu ölüm gerçekleşir.

*Yoğun bir şekilde hamam böceği var ise öncelikli olarak sıvı tercih edilmelidir.

İlaçlama konusunda engin bilgi ve deneyime sahip olan Acil ilaçlama ekibi yılın 365 günü oluşturmuş olduğu ilaçlama servisleri ile gelen şikâyetlerinizi değerlendirir. Ve hızlı bir şekilde sizleri her türlü zararlının oluşturabileceği sağlık sorunlarından kurtarmak için çalışmaktadır. İç ya da dış mekân ayırt etmeksizin ev ilaçlama işlemlerinden bina, apartman ilaçlama, dershane, yuva, okul, hastane ilaçlama, fabrika, ofis, iş yeri, han, alışveriş merkezi, güzellik salonu, bakkal, market, bahçe ilaçlama, tarla, otopark ve araç ilaçlama uygulamalarına kadar çok sayıda alanda profesyonel hizmet sunmaktadır.