JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlama
Jel ilaçlama

Jel ilaçlama yöntemi etkili bir ilaçlama yöntemi olup, daha çok hamam böceği ve türleri için kullanılır. Jel uygulamasında, diğer ilaçlama uygulamalarına göre farklı bir yöntem uygulanır. Jel ilaç mekan içerisinde pencere ve kapı boşlukları, dolap içleri, parke boşlukları gibi yerlere sürülür, bu jel ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve ölür. Diğer böcekler ise, yuvasında ölen bu haşere leşlerini  yer ve zehirlenerek toplu ölüm gerçekleşir.

Jel ilaçlama mekanını terk etmek istemeyen yada terk edemeyen insanların tercih ettiği bir uygulamadır. Jel ilaçlamada mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Jel yöntemi 2000’li yıllardan itibaren ülkemizde kullanılmaya başlanmış, uzun süre etkisini koruyan haşere ilaçlama uygulamasıdır. Jel ilaçlama uygulaması ferdi olarak bilinçsizce yapılırsa etkili sonuçlar veremeyebilir. Çünkü jel ilacın nerelere ne kadar uygulanacağı profesyonellik gerektiren bir iştir. Ayrıca tehlikeli durumlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenle ilaçlamanın yasal çalışan, uzman ilaçlama ekibine sahip ilaçlama şirketlerinin yapması gerekir. Çağdaş ilaçlama şirketimizin kullanmış olduğu jel ilaçlar yasal ilaçlar olup, Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Jel ilaçlama yönteminin özellikleri

1) İnsan ve çevre sağlığı üzerine hiçbir etkisi yoktur.
2) Jel ilaçlama işlemi yapılmadan önce alanda herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. İlaçlama yapıldıktan sonra da alanda  temizlik yapılmasına gerek yoktur.
3) Jel uygulamasında uzun süre etkisini sürdürür.
4) Jel ilaçlama uygulaması sırasında mekan içerisinde bulunan evcil hayvanların dışarı çıkarılmasına gerek yoktur.
5) Jel ilaçlar kokusuz ilaçlardır.
6) Jel uygulama sırasında kapı ve pencerelerin kapalı tutulmasına gerek yoktur.
7) Jel ilaçlaması sırasında ilaçlama yapılan alanın terk edilmesine de gerek yoktur.
8) Jel ilaçlama uygulamasında haşereler zincirleme şekilde ölür. Böylece az miktar ilaç ile birçok haşere ölmüş olur.