kadıköy-tırtıl-ilaçlama-acil

Son günlerde büyük bir problem haline gelen tırtıl problemi, Kadıköy sakinlerini büyük bir mağduriyete uğratmaktadır. Tırtıllar, birinci ve ikinci evrelerden oluşan gelişme evreleriyle birlikte, genellikle bitkilerimizin üzerlerinde, besinlerini onlardan sağlayan böcek türüdür. Alerjisi olanlar üzerinde değişik etkiler oluşturan tırtıllar, genellikle Eylül döneminde ergin hale gelerek toprak yüzeyine çıkmaya başlamaktadır. Binaların çevreleri ve bahçeleri tırtıl istilasına uğramış olan Kadıköylüler için, geliştirilmiş olan Kadıköy Tırtıl İlaçlama, Acil ilaçlama bünyesinde faaliyet gösteren bir ilaçlama hizmetidir.

TIRTIL İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Tırtıl ilaçlamaları, genellikle bahçelerimizde rastladığımız bir problem olması sebebiyle, bahçe ilaçlama alanına girmekte olan ilaçlamalardır. Bahçe ilaçlamaları genellikle belirli bir mevsim aralığında gerçekleşmektedir. İlkbahar Yaz mevsimi kapsayan bu ilaçlama dönemi, toprağın ilaçlama konusunda en uygun olduğu, yağmurların az olduğu ve rüzgarın ters yönden esmediği bir dönemi kapsamaktadır. Bahçe ilaçlamalarında genellikle toprağın zarar görmemesine özen gösterilmektedir. Profesyonel ilaçlama firmaları hem bu hususa, hem de diğer böcek türlerinin zarar görmemesine dikkat etmektedir. Bu şekilde etkili ve kalıcı sonuçlar çıkaran ilaçlama tekniklerini uygulayarak tırtıl problemini ortadan kaldırmaktadır. Genellikle sıvı ilaçlama yöntemi uygulanan tırtıl imhalarında, püskürtme tekniği en etkili tekniktir.

TIRTIL İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Tırtıllar genellikle Eylül dönemi yetişkin hale gelerek toprak yüzeyine çıkmaya başlamaktadır. Besin kaynaklarını bitkilerden edinen tırtılların lavra halinde bulunanları, insanlar üzerinde alerjik reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bu sebeple dikkat edilmesi gereken bir husustur. Zehirli türlerinin de mevcut olduğu bilinen tırtıllar, bu türleriyle de tehlike oluşturabilmektedir. Kadıköy sakinlerinin evlerinin çevresinde ve bahçelerinde sürü halinde mevcut bulunan tırtıllar tüylü tırtıl grubunda yer almaktadır. Tüylü tırtıllar, tüyleriyle temas edilmesi durumunda alerjik tepkimelere yol açabilmektedir. Bu sebeple bunun gibi istilalarda profesyonel tırtıl ilaçlama firmalarından destek alınması gerekmektedir.

tüylü tırtıl
tüylü tırtıl

TIRTIL İLAÇLAMA FİYATLARI

Tırtıl ilaçlamaları, bahçe ilaçlama kapsamında yer alan bir ilaçlama hizmeti olmasından dolayı, ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Genel olarak ilaçlama firmalarının yüksek ücretli olduğu düşünülüyor olsa da, oldukça uygun fiyatlara hizmetler sunulmaktadır. Acil ilaçlama, sunmuş olduğu ilaçlama hizmetlerini, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla birlikte gerçekleştirmektedir. Tırtıl ilaçlama da bu hizmetlerinden bir tanesidir.

Oldukça uygun fiyatlarda sunmuş olduğu ilaçlama hizmeti, etkili ve kalıcı çözümlerle sonuçlanmaktadır.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir