Kalorifer böcekleri ülkemizde çok yaygındır. Dünyada ise çok soğuk bölgelerde görülmezler. Bunun dışında ise hemen hemen her yerde yaşarlar. Yürüyen böcek grubuna dahildir. 4.500 farklı türü vardır. Türlerine göre fiziksel özellikleri değişir. Boyları ise 1,5 ile 3 cm arasındadır. Yaşadıkları bölgenin iklim koşullarına ve beslenme şekillerine göre boyları farklı olabilir. Kalorifer böceği ilaçlama için bizi hemen arayın.

kalorifer böceği ilaçlama
kalorifer böceği ilaçlama

Renkleri ise genellikle kahverengi, nadir olarak da siyah, sarımtırak ve kızılımsı olabilir. Birçok canlıya oranla çok daha dayanıklıdırlar. Bir ay boyunca bir şey yemeseler dahi yaşamlarını sürdürebilirler. Başı vücudundan ayrılmış olan bir kalorifer böcekleri bu şekilde birkaç hafta bile yaşabilir. Bu nedenle bu zararlılarla mücadele edebilmek adına mutlaka bir kalorifer böceği ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır.

Kalorifer böceği ilaçlama

Dışarıdan alınan ilaçlar ile kalorifer böceği ile mücadele bireysel olarak mümkün değildir. Dirençli yapıya sahiplerdir. Yapılan deneyler de göstermiştir ki bu böcekler radyasyon ışınlarına fazlasıyla dayanıklıdır.

Kesin sonuç elde etmek için kalorifer böceği ilaçlama şirketleri ile görüşerek nasıl uygulama yapıldığına dair gerekli bilgiye web sitemizden de ulaşabilirsiniz.

Firmalar tarafından ilaçlama işleminde genellikle sıvı ilaçlama uygulaması yapılmaktadır. Kalorifer böceği ilaçlama sonrasında sıvı uygulamalarda bir hafta dip köşe ıslak temizlik yapılmaz

kalorifer böceği kalorifer böceği

Sıvı uygulama haricinde kalorifer böceği çeşitleri için alanlarını terk edemeyen müşterileri için jel ilaçlama yapılabilmektedir.

Kalorifer böcekleri diğer böcek türleri ile en büyük ortak özelliği çok hızlı üremeleridir.  Her yumurtlama döneminde yüzlerce yumurta meydana getirebilirler.Kalorifer böcekleri yumurtalarını sırtında taşıyarak kuytu alanlara bırakırlar.genellikle kapı pervazları, parke araları, duvar çatlakları kalorifer böceklerinin yumurtalarını bıraktıkları bölgelerdir.Bir gecede milyonlarca yumurta bırakabilen bu haşerelere karşı zaman kaybetmeden ilaçlama yapılmalıdır.

Kalorifer böcekleri hem otçul hem de etçil beslenir. Yemek ihtiyaçlarını gidermek için bulundukları ortamda insanların gıda maddelerine saldırırlar. Bu gıdaların bir daha tüketilmemesi kalorifer böceğinin verdiği zararlardan biridir. Ancak en önemli zarar salgılarında ve gezindikleri pis ortamlardan taşıdıkları mikropların neden olduğu hastalıklardır. Hepatit, verem, dizanteri gibi insanların hayatını kaybetmelerine dahi neden olabilen hastalıklar bu zararlılar yolu ile bulaşır. Verdikleri zararlardan korunmak için yaşam alanlarında bu zararlının barındırılmaması şarttır. Bunun tek çözümü ise kalorifer böceği ilaçlama yapılmasıdır.

Kalorifer böceği ilaçlama bu alanda uzman firmalara yaptırılmalıdır. Aksi halde zehirlenme, astım krizi vb. sorunlar oluşabilir. İşlemi yapacak olan firma personelinin bu zararlıları tanıması, etki edecek ilaçları ve ilaçlama yöntemini bilmesi kalorifer böceği ilaçlama işleminin başarılı sonuç vermesi için en önemli faktördür.

Kalorifer Böceği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kalorifer Böceği Resimleri

kalorifer böceğikalorifer böceği kalorifer böceği

kalorifer böceğikalorifer böceğikalorifer böceği