Kara Sinek

Kara sinek insanları varlıklarıyla çok fazla rahatsız eden bir haşere türüdür. Kişiler daha sağlıklı alanlarda yaşamak için kara sinek ilaçlama uygulatmalıdır. İlaçlama firmaları tarafından uygulanan kara sinek ilaçlama sayesinde evinizde, iş yerlerinizde daha huzurlu ortamlarda bulunabilirsiniz. Uçan haşereler grubundan olan karasinek; diğerlerine oranla daha büyük olup bedenini kaplayan dış tabaka üzerinde ufak tüylerle kaplı bir vücut yapısına sahiptir. 6 bacaklı ve uzun mesafelere rahatlıkla uçmasını sağlayan kanatları bulunmaktadır.  Dünyanın her bölgesinde görülürler. Her mevsimde yaşamlarını sürdürmektedirler.

Karasinekler, temiz veya kirli birçok alanda yaşarlar.lağım, çöplük, bataklık gibi bölgelerde karasinek yuvalarına sıkça rastlanır.bitki öz suyu, et gibi besinleri yiyerek beslenirler.karasinekler yumurtalarını dolaştıkları bölgelere bırakırlar.Karasinekler 150-250 adet yumurta bırakırlar.karasinek yumurtaları aynı gün yumurtadan çıkarlar. Karasinekler konduğu bölgeye bıraktıkları mikroplar nedeniyle hastalıklara sebep olurlar.Karasineklerden zamanında kurtulmak için böcek ilaçlama firmalarıyla irtibat kurulmalıdır.

Karasinekten insana bulaşan hastalıklar; kolera, verem, dizanteri, hepatit, çocuk felci, gıda zehirlenmesi gibi hastalıklardır. Karasinek ilaçlama yapılırken sineğin ana kaynağı bulunmalı orası ilaçlanmalıdır. Dişi bir karasinek ölene kadar çok sayıda yumurta bırakabilir. Bir karasinek 1 haftada ergin hale gelir, karasinek en fazla 2–3 hafta kadar yaşayabilir. Karasineğin ömrü kısadır.

Karasinek ilaçlama uzman firmalar tarafından yapılır ise bu zararlılardan kurtulmak mümkündür.  Sıvı ilaçlama ile yok edilebilecek bu haşereler bulaştırmış olduğu hastalıklar nedeni ile oldukça tehlike arz etmektedir.

Havalar ısındığında daha çok görülen bu haşere yiyeceklerimizin üzerlerine konarak dışkılarını bırakmaktadırlar eğer yaşadığımız alanlarda karasinek ilaçlama yapılmaz ise çok kısa sürede salgın bir hastalığa yakalanabiliriz.

Kara Sinek Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir