Kedilerde pire var mı? Elbette var. Peki, Kedilere pire nereden bulaşır? Kedilere bulaşan pireler insana geçer mi? Pirelerden kurtulmanın yolları var mı? Bu denli sorularınıza bu makalemizde cevap arayacağız ve Pirelerden kolayca kurtulmanın yollarını anlatacağız.

Kedilerde pire var mı?

Öncelikle pireler nasıl yaşam alanlarımıza dahil olabiliyorlar bakalım. Pireler, kendi doğal yaşam alanlarında üreme ve çoğalma evrelerini gerçekleştirirken, çevresinde bulunan hayvanların gece kanını emerek yaşam savaşını verir. Ancak doğal yaşam alanlarında yeterli derecede besin kaynağı bulamayan pireler, zıplama özellikleri sayesinde kan emecek başka bir yer ararlar. Bu yüzden kurbanlarında seçici değildirler. Pireler, hayvanlara ve evlere çeşitli yollardan girebilmektedir.

Bu yollar;

  • Açık unutulan kapı ve pencerelerden,
  • Kapı altları ve eşiklerden,
  • Dışarıdan satın alınan bir eşya üzerinden,
  • Ve en önemlisi evcil hayvanlarımız üzerinden pireler ev ortamımıza kolaylıkla girebilirler.
Kedilerde pire var mı?
Kedilerde pire var mı?

Dışarıda, park ve ya bahçelerde ağaç dipleri ve yaprakları arasında sıkışan pireler kedi, köpek gibi evcil hayvanlarımıza kolay bulaşırlar. Eve kadar giren pireler burada hemen yumurtalarını bırakarak hızlıca üremek için yol alır. Bu konuda hem evcil hayvanımız için hem de yaşam alanlarımızın kontrol altına alınması için yardıma ihtiyaç vardır.

Herhangi profesyonel bir ilaçlama firmasını arayarak pirelerin güvenle kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla talepte bulunabilirsiniz. İlaçlama firmaları, yaşam alanlarınızı pirelere karşı koruma sağlayarak güvenle kontrol altına alacaktır. Kediler için pire tasmaları satın alarak pirelerden kurtulabilirsiniz.

Ancak evinize sızan pirelerden ve yumurtalarından kurtulmak için ilaçlama yapmanız gerekmektedir.

Garantili İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Pirelerden, Sıvı İlaçlama ve Kokulu Sıvı ilaçlama ile kurtulabilirsiniz. Bunun dışında tüm haşere türlerinden kurtulmak için aşağıdaki uygulama ve işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

  • Sıvı İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Fare İstasyonları ve düzenekleri

Pirelerden kurtulmak için sadece firmamızı aramanız yeterlidir. Ekonomik Fiyat ve Garantili ilaçlama hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız. Acil ilaçlama uzman kadrosu ve 20 yıllık deneyimi ile sektöre hizmet vermeye devam ediyor. Çağrı merkezini arayabilir, her türlü sorunuza anında cevap bulabilirsiniz. İlaçlama fiyatlarımız kampanyalıdır.

 

 

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir