Kene Nasıl Bir Hayvandır - Video
 Kene hangi ortamlarda daha sık gorulur - Video Türkiye'de kene sayisi arttı mı? - Video Kene ile hangi hastalıklar bulaşabilir - Video

Kene İlaçlama

Kene tahta kurusu gibi kan ile beslenir. Bir Kene ağırlığının 10 katı kadar kan emebilir. Kene deve, köpek, koyun ve insana yapışarak kan emen ve bu yolla beslenme sağlayan bir canlıdır. Kene ısırması insanlar üzerinde hayati reaksiyonlar doğurabildiği için kene ilaçlama uygulaması çok önemlidir. Kene ilaçlama yaptıracağınız ilaçlama firmaları, işinde uzman ve etkin ilaçlama firmaları olmasına dikkat edin.

Kene nasıl bir hayvandır?
Kene kan emerek beslenen bir hayvandır. Kene insanlarında kanını emmektedir. Kene ısırığı sonrasında bir çok hastalık bulaştırmaktadır. Kene örümceğimsiler grubunda yer alan bir canlıdır. Kene bir çok zararlıdan çok daha tehlikeli bir böcektir.

Kene en çok nerede görülür?
Kene en çok yeşillik alanlarda görülür. Ormanlar ve piknik alanları başta olmak üzere bahçelerimiz de kene için ideal yaşam alanıdır. Kene ayrıca hayvancılıkla uğraşanların ahırlarında yoğun olarak bulunur.

Kene ile hangi hastalıklar bulaşabilir?
Kene ısırığı sonucu insanlara bir çok hastalık bulaşmaktadır. Bunlardan en çok bilineni “Kırım Kongo Kanamalı Hastalığı” denen ateşli ve kanamalı bir hastalıktır. Kene ile bulaşan hastalıklardan korunabilmek için mutlaka kene ilaçlaması yaptırın.