Mitenin özellikleri konusunda bilgilendirme amaçlı bir makale hazırladık. Mite diğer ismiyle akar  gözle görülmesi zor,  çok küçük boyutlarda  bir canlı türüdür.  İnsan ve hayvanların yaşam alanlarında oldukça fazla bulunan toz akarına insan vücüdunda milyarlarcasına rastlamak olasıdır. Deri ve deri atıklarıyla beslenen Mitenin özelliklerinden biri de yapı olarak diğer canlı türlerinden farklı olmalarıdır. Kesici kıskaca sahip ağız yapıları ve körelmiş göz yapıları ile çok tehlikeli bir canlı türüdür. Vücutlarında 8 adet ayak bulunan mite haşeresi genellikle tozlu,pis ve nemli ortamlarda yaşarlar. Evlerimizde de halı, yatak, koltuk kanepe, mobilya ve yastık gibi alanlarda bulunurlar. İnsan sağlığı açısından çok zararlı olan mite canlısının sebep olduğu hastalıkların başında bronşit ve astım gelmektedir.

Mitenin özellikleri
Mitenin özellikleri

Mitenin özellikleri

Özellikle küçük çocukların sağlığı açısından tehdit teşkil eden miteden kurtulmak için için mutlaka ilaçlama şirketleriyle irtibata geçilmeli ve yardım alınmalıdır. İlaçlama aşaması çok önemli olmakla birlikte besinlerimizi olduğu alanlarda da çok fazla bulunmaktadır. Bireysel olarak mite ile mücadeleye kalkışmamalıyız. Göz ile görülemeyecek kadar ufak olan mite ile mücadele de bu işi profesyonel olarak yapan mite ilaçlama firmalarıyla çalışılmalıdır.

Yaklaşık olarak 300 türü bulunan mitenin özelliklerinden biri de keskin ağız yapılarıyla tüylü eşyaları kemirerek hasar verebilirler. Bu besin ve eşyalarımız üzerine günde 30-40 defa dışkılarını bırakırlar ve birçok bulaşıcı hastalığa da sebebiyet verirler. Miteden kurtulmak için eşyalarımızı daima yüksek ısıda yıkamalı ve yaşam alanlarımızda mite ilaçlaması yapmalıyız. Mite ilaçlaması yaptıracağımız ilaçlama şirketlerinin kullandıkları ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı ve yasal olması gerekmektedir. Bireysel yapılan mite ilaçlama yöntemleri bize hem zaman hem de maddi kayıp olarak döneceğinden bu işi yapan uzman kadroya sahip mite ilaçlama şirketlerinden garantili yardım alınmalı ve kısa sürede miteden kurtulunmalıdır.

Şirketimiz Acil böcek ilaçlama, uzun yıllar önce haşere ve kemirgenleri yok etmek için akademik bilgi, eğitime sahip uzman bir kadro ile kurulmuştur. Bilmekteyiz ki; haşere ile mücadelenin önemi tüm dünyada giderek artmaktadır. Dolayısıyla firmamız bünyesinde görev alan tüm personelimiz, alanında uzman kişiler olup gerekli tecrübe, bilgi donanımına sahiptirler. Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti veren şirketimizin önceliği daima doğru yöntemler kullanarak haşere ve kemirgenlerden arınmış sağlıklı ortamlarda yaşamanızı sağlamaktır. Doğru, ekonomik fiyatlarla hizmet almak için bizi arayabilirsiniz. Haşere ilaçlama bizim işimiz.

 

 

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir