Mobilya böceği ilaçlaması nasıl yapılır?

Mobilya böceği

Mobilya böceği ilaçlaması nasıl yapılır?  Mobilya böceği ilaçlaması profesyonel ilaçlama gerektiren bir işlemdir.

Ağaç kurtları çok da ortalıkta görünmeyen bir haşere türüdür. Renkleri kahverengi siyah tonlardadır. Gövdelerine oranla büyük bir başları vardır. Gövdelerinde 6 bacak ve her bacakta kanca yapıları mevcuttur. Bu kancalar ahşaba daha sıkı tutunurlar. Ağaç kurdu bünyesinde 3 çift bacak vardır ve bacaklarının üzerinde çengel benzeri yapılar vardır bu çengeller ağaca, ahşaba tutunmasını sağlar. İletişimde görevli bir çift de antenleri vardır.
Ağaç kurtları ağacın olduğu her coğrafya da görülebilir. Oldukça sağlam çeneleri sayesinde ağaçtan yapılmış her maddeyi kemirirler. Bu yüzden maddi zararlara sebep olurlar.

Bir geminin güvertesini kemirip su almasına dahi sebep olabilirler. Ağaçtan yapılmış pencere, kapı, yer döşemesi, dolap vs mobilyaları kemirebilirler. Özellikle mobilyalar da kumaş dolgu maddeleri arasında yuvalanırlar. Genellikle bu ahşapların içerisine gizli olarak yaşadıkları için geceleri sıklıkla çıtırtıları duyulabilir var oldukları buradan anlaşılır. Ayrıca verdikleri diğer bir zarar ise kemirdikleri ağaç parçacıklarının tozları etrafa dökülür.
Mobilya böceği olarak da bilenen ağaç kurtları ile mücadele etmek oldukça zordur. Çünkü göremediğimiz deliklerde bulundukları için hepsine müdahale edemeyiz. Mobilya böceği ilaçlama konusunda en çok tercih edilen yöntem kokulu sıvı ilaçlamadır. Bu yöntemi uygularken ortam en az 2 saat kapalı kalmalıdır. Sizin ve ailenizin zarar görmemesi için mobilya böceği ilaçlama işlemini yapan ekibin önerilerine kesinlikle uyulmalıdır.

 

Ağaç Kurdu İle İlgili Sık Sorulan Sorular


Yazan