On ilaçlama ile Haşere Mücadelesi (Pest Kontrol) ve Kemirgen Mücadelesi Yapılan Alanlar

Ev, Apartman, Siteler ve Tatil Köyleri.
Gıda üretim yerleri satış alanları ve Depoları.
Fabrikalar.
Sağlık Kurumları. (Hastaneler, poliklinikler ve işletmeleri)
Eğitim Kurumları (Dersane, Okul, Yurt, pansiyon vb. yerler).
Oteller, Moteller, Tatil Köyleri ve Kamp yerleri.
Alışveriş ve iş merkezleri.
Catering işletmeleri Restaurantlar ve Lokantalar.
Düğün salonları, çay bahçeleri kahvehane ve kafeler.
Gemi, Tır, Uçak, Otobüs gibi ulaşım araçları.
Haşere ve kemirgenler ürün ve müşteri açısından çok büyük kayıplar oluşturmaktadır. Fakat biz bunun farkında olmayız. çünkü müşterilerin çoğu bir daha o yere uğramayarak tepkisini gösterirler. Bunun yanında insanlara bir çok hastalık kaynağı mikroorganizma, bakteri ve virüsleri bulaştırırlar.profesyonel bir mücadele yapılmaz ise hastalık etmenlerinden korunalım derken hayati tehlikesi olan bir kimyasal zehirlenmeye de maruz kalabiliriz.

İşin uzmanı tarafından yapılan bir haşere kontrolü ve mücadelesi ile maddi tasarruf sağlarken, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve kendimize sağlıklı ürünler ve yaşam alanları oluşturmuş oluruz.

Haşere Mücadelesi

Neden haşere mücadelesi yapmalıyız?
Haşereler bir çok mikrop, bakteri ve virüsleri taşıyarak bize ve gıdalarımıza, gıdalarda kullanılan ambalaj ve kaplara, elbiselerimize ve yaşadığımız alanlara bulaştırırlar. Bir çok hastalığa yakalanmamıza sebep olurlar.
Profesyonel bir firmaya sağlık için yapacağınız paranın cüzi bir miktarını harcayarak hastalanmadan bir çok mikroorganizmaya engel olabilirsiniz.

Sivrisinekler: Sarı humma, Sıtma, Dang, Fil hastalığı ve çeşitli arboviral hastalıkları bulaştırırlar. Kaşıntı, yanma, kızarıklık ve şişlik yaparakta psikolojik rahatsızlıklara neden olurlar.

Karasinekler: Tifo, Paratifo, Kolera, Bulaşıcı sarılık, Tüberküloz, Çocuk felci, Trahom, Lepra, Dizanteri, Antrax, Enteritler, Salmonellozlar, paraziter hastalıklar bulaştırırlar. Besin zehirlenmelerine sebep olurlar.

Pireler: Veba, Tularemi, Pseudo Tüberküloz, Erysipeloid, Endemik Tifüs, Listeriosus, Glonderus melioisis, Brucellosis, Salmonellozis, Lymfastic Chorimeningitis, köpek şeridi vb. hastalık ve hastalık etmenini bulaştırırlar.

Bitler: Tifüs, 5 gün humması, Lekeli humma, Tularemi, hastalıklarını bulaştırır.

Tahtakurusu: Chagas, Kala-azor, Tekrarlayan humma, Yersiria, Cüzzam, Antrax, Paratifo, Tularemi hastalıklarını bulaştırılar.

Keneler: Kırım Kongo Kanamalı Hastalığı, Alerji, Deride enfekte yaralar, toksit felçler gibi daha bir çok hastalığı bulaştırırlar.

1- Sorun tanımlanmalı
2- Sorunun kaynakları tanımlanmalı
3- Uygun sanitasyon koşulları hazırlanmalı
4- Fiziksel önlemlerin alınması
5- Kimyasal kullanımı

Kemirgen Mücadelesi

Kemirgen mücadelesinde 3 farklı önerimiz bulunmaktadır.
1- İstasyonlar tarafımızdan yeterince yerleştirilmesi yapılır. cihaz bedeli alınmaz, periyodik kontrlü, yemleme ve raporlama işlemleri için aylık ücret alınır. Sözleşme bittiğinde istasyonlar geri alınır.
2- Uzman kontrolüne olmadan işletmenin kendisi tarafından yapılacaksa kurulum ve ön çalışması bizim tarafımızdan yapılarak istasyon teslimi yapılabilir.

3- İstasyonlar, yemler ve gerekli malzeme firmamızdan alınması durumunda gerekli bilgi veya döküman verilir.

İSTASYON SİSTEMİ KURULMASININ YARARLARI

 

* Zehirli yemlerin çevreye, dağılmasını, bulaşmasını ve kontaminasyonunu engeller.
* Zehirli yemleri, su, toz ve rutubetten korur.
* Farelerin tercihi olan rahat bir zehirli yem tüketme ortamı oluşmuş olur. çekingenlik olmaz.
* Çok düşük maliyete %100 koruma sağlar.
* Yem tasarrufu sağlar.
* Kilitli sistem olduğundan insan, hayvan ve diğer canlılar için koruma sağlar.
* Yenilen yemlerin izlenmesi ile fare popülasyon kontrolünü sağlar.
* Sabitlenme özelliğinden dolayı konulduğu yerde kalır.

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlaması için sıvı uygulama yapılır. Sıvı ilaçlama yapılırken ortam iki saat kadar kapalı tutulur. Buharlama yöntemi ile yapılan sıvı ilaçlama, kalorifer böceklerinin yuvalarına kadar nüfuz eder ve anında etki gösterir. Sıvı ilaçlama uygulandıktan sonra ortamda canlı hiçbir hamam böceği kalmaz. Kalorifer Böceği İlaçlaması yapılırken herhangi bir temizliğe gerek yoktur. Kalorifer Böcekleri için jel uygulama da yapılabilir. Jel uygulama yapılırken, ortamın kapalı tutulmasına gerek yoktur. Kalorifer Böceği ilaçlaması ve Hamam Böceği ilaçlaması için sizlere 24 bölge şubemizle, 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlardır. Uygulamanız profesyonelce ve garantili olarak yapılacaktır.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir