Pire

PİRE İLAÇLAMA – PİRELER

https://www.acililaclama.com/acil_image/pire.jpgPire kanatsız bir haşere olup, beslenmesini insanlardan ve hayvanlardan kan emerek sağllayan zararlı haşeredir. Pireler sıcak ortamları seven ve bu ortamlarda yaşayıp, çok daha hızlı üreyen canlılardır. Pire hareketi zıplayarak sağlar. Dünya üzerinde yaşayan canlılar arasında, kendi boylarına göre en yükseğe zıplayabilen canlı olma özelliğine sahip, olan pireler kendi boylarının 200 katı kadar yükseğe zıplayabilirler. Yaklaşık 2000 kadar türü bulunan birelerin, esnek bir vücut yapısı vardır.

Bu nedenle kan emdikçe şişerler. Pire haşeresi, tüylü bacaklarının uçlarında bulunan vantuzlar sayesinde, canlıların üzerine rahatlıkla yapışır ve kendileri terk edene kadar deri üzerinde yapışık kalabilirler. Erişkin bir pirenin boyu 2 ile 10 mm arasında değişirken yaşam süreleri yaklaşık 1 yıl kadardır. Yassı ve uzun bacaklı bir yapıya sahip olan pireler, yaşamlarını 3 evrede tamamlarlar. Pire haşereleri yumurtadan çıktıktan sonra larva ve pupa dönemlerinin ardından, erişkin bir pire olarak yaşamlarını devam ettirirler. Pire böceği sürekli canlılardan kan emdiği için, insanlara hastalık bulaştırabilen canlılardır. 

Pire ısırması sonucu, başta veba hastalığı olmak üzere dizanteri, tifüs, humma ve çeşitli alerjik hastalıklar insanlara bulaşır. Veba hastalığının insanlara bulaşmasında baş rolü oynayan pire haşeresi, çok eski zamanlarda orta çağda Avrupa nüfusunun yarısından fazlasının ölümüne sebep olmuştur. Bu nedenle pire ısırmasına maruz kalan insanların dikkat etmesi gerekir. Pire ısırması sonucu, deride kabarma, kızarma ve aşırı kaşınma meydana gelir. Evde pire ile karşılaşmanız durumunda acilen bir ilaçlama şirketi ile iletişime geçip, pire ilaçlaması talebinde bulunulmalıdır.

Pire ilaçlaması dikkat ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bireysel olarak amatörce yapılan ilaçlamalar çok tehlikelidir ve başarı elde edilemez. İlaçlama şirketleri tarafından kullanılan sıvı kokulu etkili ilaçlar ile pire sorununuza kökten çözüm getirilir. İlaçlama yaptıracağınız, haşere ilaçlama şirketinin sağlık Bakanlığı onaylı yasal çalışan bir şirket olmasına dikkar ediniz. Çağdaş ilaçlama şirketimiz, yasal çalışan profesyonel bir ilaçlama şirketi olup, sizlere günün her saati ve haftanın her günü pire ilaçlaması ve tüm haşere ilaçlaması konularında hizmet vermektedir.

 


 

Pirelenme      Pire türleriPire

 

Pire İle İlgili Sık Sorulan Sorular

 


 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*