pire

PİRE İLAÇLAMA

pire
pire

Pire kanatsız bir haşeredir. Ve beslenmesini insanlardan veya  hayvanlardan kan emerek sağlayan zararlı bir haşere türüdür. Sıcak ortamları seven ve bu ortamlarda yaşayıp, çok daha hızlı üreyen canlılardır. Pire hareketi zıplayarak sağlar. Dünya üzerinde yaşayan canlılar arasında, kendi boylarına göre en yükseğe zıplayabilen canlı olma özelliğine sahip, olan bu canlılar kendi boylarının 200 katı kadar yükseğe zıplayabilirler. Yaklaşık 2000 kadar türü bulunan bu canlıların, esnek bir vücut yapısı vardır.

Bu nedenle kan emdikçe şişerler. Tüylü bacaklarının uçlarında bulunan vantuzlar sayesinde, canlıların üzerine rahatlıkla yapışır ve kendileri terk edene kadar deri üzerinde yapışık kalabilirler. Larva döneminden çıkmış bir pirenin boyu 2 ile 10 mm arasındadır. Bu haşerelerin yaşam süreleri yaklaşık 1 yıl kadardır. Yassı ve uzun bacaklı bir yapıya sahip olan haşereler, yaşamlarını 3 evrede tamamlarlar. Yumurtadan çıktıktan sonra larva ve pupa dönemlerinin ardından, erişkin olarak yaşamlarını devam ettirirler. Sürekli canlılardan kan emdiği için, insanlara hastalık bulaştırabilen canlılardır.

Pire ısırması

Pire ısırması bazı hastalıklara yol açabilir. Bu hasatlıkların başında veba hastalığı olmak üzere dizanteri, tifüs, humma ve çeşitli alerjik hastalıklar insanlara bulaşır. Veba hastalığının insanlara bulaşmasında baş rolü oynayan bu haşere, çok eski zamanlarda orta çağda Avrupa nüfusunun yarısından fazlasının ölümüne sebep olmuştur. Bu nedenle ısırılmaya maruz kalan insanların dikkat etmesi gerekir. Bu haşerelerin insanı ısırması sonucunda, deride kabarma, kızarma ve aşırı kaşınma gibi belirtiler meydana gelir. Evde pire ile karşılaşmanız durumunda acilen bir ilaçlama şirketi ile iletişime geçip, ilaçlama talebinde bulunulmalıdır.

Pire ilaçlaması dikkat ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bireysel olarak amatörce yapılan ilaçlamalar çok tehlikelidir ve başarı elde edilemez. İlaçlama şirketleri tarafından kullanılan sıvı kokulu etkili ilaçlar ile pire sorununuza kökten çözüm getirilir. İlaçlama yaptıracağınız, haşere ilaçlama şirketinin sağlık Bakanlığı onaylı yasal çalışan bir şirket olmasına dikkat ediniz. Çağdaş ilaçlama şirketimiz, yasal çalışan profesyonel bir ilaçlama şirketi olup, sizlere günün her saati ve haftanın her günü  ilaçlama  konularında hizmet vermektedir.

 


 

Pirelenme      Pire türleriPire

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir