sarıyer-konut-ilaçlama

Çeşitli böcek ve zararlı canlıların, yaşam alanlarının tahribatı sonucunda, insanların yaşam alanlarını istila etmeye başlamasıyla birlikte ilaçlama teknikleri alanında gelişmeler meydana gelmiştir. Konut ilaçlamaları da yaşam alanlarımız için en önemli alandır. Acil İlaçlama bünyesinde hizmet veren Sarıyer Konut İlaçlama, Sarıyer halkının her türlü konut içi ilaçlamalarında onlara yardım eden önemli bir birimdir.

KONUT İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Konut ilaçlamalarında iki çeşit yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan bir sıvı ilaçlama yöntemi, diğeri ise katı ilaçlama yöntemidir. Bu ilaçlama yöntemlerinden en etkili ve en tercih edileni sıvı ilaçlama yöntemidir. Çünkü bu yöntem hem insan sağlığı açısından oldukça uygun, hem de zararlı canlıların imhasında etkili ve net çözümler sunmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemi iki ayrı teknikle uygulanmaktadır. Bunlardan biri buharlama tekniğidir. Buharlama tekniğiyle 3 saatlik bir zaman diliminde her türlü böcek ve haşereden uzun vadeli bir şekilde kurtulmak mümkündür. Bu teknik hem zararlı canlıların ortadan kalkmasından dolayı hem de bu canlıların etrafa yaymış oldukları mikropların ölmesine katkı sağlamasından dolayı en sık tercih edilen tekniktir. Buharlama tekniğinin uygulanmadığı, uygulanmasının mümkün olmadığı yerlerde bir diğer teknik olan püskürtme tekniği uygulamaya alınmaktadır. Püskürtme tekniği, buharlamaya göre daha hızlı sürede etki etmektedir. Bu sebeple ilaçlamadan sonra uzun süreli kapatılmaları mümkün olmayan mekanların ilaçlamasında püskürtme tekniği kullanılmaktadır. Bu teknikte ilaçlanan binanın yarım saat kadar kapalı tutulması yeterli olmaktadır. Genellikle hastahaneler ve benzeri mekanlar bu teknikle ilaçlanmaktadır.

Konut ilaçlamalarında ikinci ilaçlama yöntemi olan katı ilaçlama yöntemi, genellikle toz ve jel ilaçları barındıran, kişisel müdahale zamanlarında da kullanılması tercih edilen ilaçlama yöntemidir. Bu ilaçlama yöntemiyle sıvı ilaçlamada alınacak sonuçlar daha uzun süreli aralıklarda alınabilmektedir. Elbette etkisi tartışılamaz ama, hem sağlık açısından hem de zaman açısından sıvı ilaçlama yöntemi her zaman daha doğru bir karar olacaktır.

Sarıyer konut ilaçlama, tüm ekipmanlarıyla ve profesyonel teknikleriyle, Sarıyerlilerin konut içi böceklenmelerine karşı mücadele etmektedir.

KONUT İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Yaşam alanlarımızı istila eden her türlü haşere ve zararlı canlının, beraberlerinde getirmiş oldukları mikroplar insan sağlığı açısından oldukça büyük tehlikeler taşımaktadır. Bu mikroplar aracılığıyla insanların bağışıklık sistemleri zayıflamakta ve bir çok hastalığa davetiye çıkmaktadır. Veba, humma, tifüs, verem gibi ölümle sonuçlanabilecek büyük hastalıklar, yaşam alanlarımızı istila eden haşereler tarafından bulaşabilmektedir. Bu sebeple konut ilaçlama firmalarının önemi oldukça büyüktür. Bu zararlı canlılarla kendi kişisel yöntemlerimizle mücadele etmemiz imkansızdır. Çünkü her canlı için farklı ilaçlama tekniği kullanılmaktadır. Özellikle kan emici grubunda yer alan ufak boyutlu parazitlerle, fare, akrep gibi tehlike arz eden zararlı canlıların kesinlikle ilaçlama firmalarının desteğiyle imha edilmesi gerekmektedir. Sarıyer Konut İlaçlama, her türlü zararlı haşere ve böceklerin imhasında, teknik ekipleriyle ve modern ekipmanlarıyla birlikte Sarıyer sakinlerine hizmet sunmaktadır.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir