seferihisar-hamam-böceği-ilaçlama

Seferihisar Hamam Böceği İlaçlama, Acil ilaçlama şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren, Seferihisarlıların hamam böceği problemlerine karşı verdikleri mücadelede onlara destek veren bir ilaçlama hizmetidir.

HAMAM BÖCEĞİ HAKKINDA

Hamam böcekleri üreme hızları çok yüksek olan ve yumurtlama sistemiyle üreyen bir canlı türüdür. Tek seferde 150-200 civarı yumurta bırakmaktadır. Çok fazla sayıda üredikleri için koloni halinde yaşamaktadırlar. Hamam böcekleri bacaklarındaki kıllar sebebiyle gezindikleri her yerden bakteri ve mikrop taşıyabilmektedir. Yaşam alanı olarak da genellikle bakteri açısından oldukça yoğun olan bölgeleri tercih etmeleri sebebiyle, tam bir hastalık taşıyıcısıdır. Hamam böcekleri her türlü nesneyi ve besin kaynağını yiyerek beslenebilmektedir. Bu nedenle, yaşam alanlarımız onlar için oldukça elverişli bölgelerdir. Fakat yiyeceklerimizin, giyeceklerimizin, yataklarımızın üzerinden geçerken bacaklarında taşımış oldukları bakterileri buralara bulaştırabilmektedir. Bu da sağlığımız açısından büyük bir tehdit unsuru olmaktadır. Bu sebeple hamam böceği istilalarında muhakkak bir ilaçlama firmasıyla irtibata geçilmelidir.

Hamam böcekleri kendi aralarında çeşitlilik göstermektedir. Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği (kalorifer böceği) ve Oryantal hamam böceği (karafatma) olmak üzere üç çeşittir. Amerikan hamam böcekleri en büyük gövdeli hamam böceğidir. Kanatları vardır ve kırmızımsı bir renge sahiptir. Alman hamam böceği de kalorifer böceği olarak bildiğimiz, kahverengi, parlak, kuru ve sıcak bölgeleri kendine yaşam alanı olarak belleyen hamam böceği türlerindendir. Oryantal hamam böceği ise karafatma olarak bildiğimiz, parlak siyah ve çok koyu kahverengi renklerinde, genellikle insanlarla aynı besin maddeleriyle beslenen ve oldukça pis bölgelerde yaşayan bir hamam böceği türüdür. Bizim besin maddelerimizle beslenmesi nedeniyle yiyeceklerimizde bırakmış olduğu salgılar ve dışkılar sağlığımızı oldukça büyük bir oranda tehdit etmektedir.

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Hamam böcekleri yumurtlama stiliyle üredikleri ve bu üreme çok fazla bir sayıda olduğu için, hamam böceğiyle mücadelede kişisel yöntemler yetersiz kalabilmektedir. Ayrıca yumurtaların bir olgunlaşma sürecinin bulunmasından dolayı, bu süreç içerisinde bir kaç kez ilaçlama işleminin tekrarlanması gerekebilir. Profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları, bunu göz önünde bulundurarak bu yönde bir ilaçlama yöntemi uygulamaktadır. Hamam böcekleri tek seferde imha edilebilen bir böcek türü değildir. Güçlü yapıları nedeniyle ilk ilaçlamada tamamen yok olmaktadırlar. Bu sebeple belirli bir periyot dahilinde ilaçlama bir kaç seferden oluşmak durumundadır. Böcek ilaçlama yöntemlerinden sıvı ilaçlama, hamam böceği ilaçlamalarında da kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu yöntemin tekniklerinden biri olan püskürtme tekniği, hamam böceklerinin imhasında oldukça etkili bir tekniktir. bunun dışında jel ilaçlama da yine hamam böceği ilaçlamada kullanılabilecek yöntemler arasındadır. Kişisel müdahalelerde kullandığımız tablet ilaçlar da genellikle uzun bir süre zarfında etki gösteren bir ilaçlama yöntemidir.

Seferihisar halkının hamam böceği problemlerine karşı geliştirilmiş olan Seferihisar Hamam Böceği İlaçlama, günün her saati faaliyette bulunan, profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla etkili ve hızlı çözümler üreten bir Acil ilaçlama yapılanmasıdır.

Yazan 

3 thoughts on “Seferihisar Hamam Böceği İlaçlama

  1. I’m curious to find out what blog system you have been working with? I’m having some minor security problems with my latest website and I’d like to find something more secure. Do you have any solutions?

  2. hello!,I really like your writing very a lot! proportion we keep in touch more about your post on AOL? I require a specialist in this area to resolve my problem. May be that’s you! Having a look ahead to peer you.

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir