İnsan sağlığını tehdit eden haşere ve kemirgen grupları için özel hazırlanan ilaçlar ile profesyonel kişiler tarafından tüm açık ve kapalı alanlara zararlılardan kurtulmak için yapılan işleme ilaçlama denir. Yanlış yapılması durumunda oldukça zararlı sonuçlara sebebiyet vermektedir.  Sıvı ya da jel olarak haşere çeşidine bağlı olarak uygulamalar hazırlanmaktadır. Haşere ve uygulama yapılacak alana bağlı olarak böcek ilaçlama fiyatları belirlenmektedir. Detaylı bilgi için irtibat numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık bakanlığı onaylı, gerekli izin belgelerine sahip firmalara ilaçlama yaptırınız. Şirketlerin uygulama yapmalarına dair ruhsatları olması gerekmektedir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylı kullanılan ilaçlar gerekli testlerden geçirilerek insan sağlığına zarar vermemesi için özel olarak hazırlandığı için bu detaylara sahip firmalar ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Profesyonel, deneyim ve bilgiye  dayanan önemli bir konu olan böcek ilaçlama hizmeti için merdiven altı diyerek adlandırdığımız şirketlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Yanlış yapılan ilaçlama sizi ekonomik ve sağlık açısından zarara uğratabilir. En küçük ihmalkârlık ya da vurdumduymazlık insan hayatına mal olabilir.

Zararlı haşere ve kemirgen grupları için yapılan fiziksel ve kimyasal işleme ilaçlama denir. Konusunda uzman ve işinde deneyimli firmalar haşere ve kemirgen türlerine göre özel ilaçlar hazırlatarak uygulama yaptırmaktadır. İlaç kadar haşereye göre yapılan uygulamalarda birbirlerinden farklılık göstermektedir. Böceklerin biyolojik yapıları birbirlerinden farklılık göstermektedir. Bir akrep ile tahta kurdu ilacı ve uygulama şekli tamamen birbirinden farklı yapılmaktadır.

Böcek ilaçlama işleminde bulunmadan önce gerçekten bilgi ve deneyim sahibi olan ilaçlama firmaları ile irtibata geçip yardım almalısınız. Çoğu haşerenin ilaçlamasında sıvı ilaçlama yapılmaktadır. Ama uygulamada kullanan ilaç dozajı ya da ilacın etken maddeleri değişiklik göstermektedir. Sıvı ilaçlama uygulaması kendi içerisinde de iki farklı şekilde ayrılmaktadır. Kokulu ve kokusuz uygulama olarak ayrılan bu iki grup arasında etki bakımından bir farklılık yoktur. Sadece kokusuz ilaçlama uygulama alanının da farklılık gösteriri. Sağlık kuruluşlarında alanın kapatılamama durumu olduğundan bu uygulama geliştirilmiştir.

Kokulu ilaçlama ise her türlü alanda en az ortamın iki saat kapalı kalması ve sonrasında yarım saat havalandırılması koşulları ile uygulanmaktadır. Haşerelerin yoğun olması durumunda uygulanan ve çok sayıda haşere için kullanılan bir tekniktir. İlacın kokulu olması haşereler için önemli değildir. Çünkü haşereler akciğer solunumu yapmaz ilaç haşereye temas etmesi durumunda yok eder. Genellikle firmamız haşere ilaçlama işleminden sonra en 1 hafta ıslak temizlik önermez. Bunun nedeni ortamda bulunan yumurtadan çıkan haşereler içinde koruma sağlamak için bir önlem niteliğini taşımaktadır.

Haşerelerden kurtulmak için en önemli uygulama olan kokulu ilaçlama ile özellikle; pire, tahtakurusu, tahta kurdu, güve, tatarcık, bit, akrep, çiyan, halı böceği, akar gibi zararlı canlılardan yoğunluğuna bağlı olarak tek ya da iki seferde kesin sonuç almanızı sağlar.

Buharlama yöntemi ile uygulanan sıvı ilaç ile alanınızın her noktasına kadar ilaç rahatlıkla nüfus eder ve canlıların saklanabilecekleri bir ortam bulunmamış olur. İlaç kadar uygulama şekli de doğru bir şekilde yapılmalıdır. Örneğin tahta kurdu ilaçlama işleminde ortamda bulunan halılar kaldırılmalı ve tüm zeminde detaylıca işlem sağlanmalıdır. Fare ilaçlama işlemlerinde ise alanda önce sıvı uygulama yapılmalı sonrasında fare için özel ilaçlar bırakılmalıdır.

Böcek ile mücadele bireysel olarak yapılamamalıdır. İlaçlama esnasında uygulama yapılan alanda kesinlikle işlem yapan yetkili dışında kimsenin bulunmaması gerekmektedir. Varsa evcil hayvanlarınızda ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Açıkta gıda maddesi bulundurulmamalı ambalajlayarak uygun bir bölgeye kaldırılmalıdır. Kokusuz uygulamalarda ise sadece uygulama anında bulunan bölümü terk etmek yeterlidir 2 saat kapalı tutulmasına gerek duyulmaz ama gene de açıkta gıda maddesi bulundurulmamalıdır.

Çok sayıda ilaçlama şirketi tarafından bilinçsizce kullanılan jel ilaçlama yöntemi aslında sadece belirli haşere grubu için geçerli olup diğer hiçbir zararlı canlıya etkisi bulunmamaktadır. Birçok firma bu uygulama şeklini tüm haşereler uygulayarak insanları dolandırmaktadır. Jel uygulama sadece hamam böceği ve türleri için geçerli bir işlemdir. Jel ilaçlama; hamam böceği, kalorifer böceği, alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, oryantal hamam böceği, kakalak ve karafatma tütünde bulunan canlılar üzerinde oldukça büyük etkiye sahiptir. Uygulama özel olarak yapılmaktadır. Kremsi bir yapıya sahip olan ilaç şırınga yardımı ile haşerelerin geçiş sağladıkları alanlara noktalama şeklinde uygulanmaktadır.

Jel ilaçlama uygulamasında alanı terk etmenize ya da herhangi bir önlem almanıza gerek bulunmamaktadır. İnsan sağlığına hiçbir zararı bulunmaz. Genellikle lavabo altları, buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi elektronik ürünlerin arkalarına, kapı ve pencere pervazlarına kısaca hamam böceklerinin geçiş sağladıkları alanlara uygulanır. Haşere ilacı yemesi durumunda ölüm gerçekleşmiş olur. Haşereler birbirlerinin ölüleri ile beslendikleri için topluca ölüm gerçekleşir.

İşlemin nasıl yapılacağı ve nasıl bir ilaç kullanılacağına bağlı olarak önlem alınması gerekmektedir. Sıvı kokulu ilaçlama uygulaması yapılacaksa; açıkta ambalajı açık gıda ürünü bırakılmamalı, evcil hayvanlarınız varsa kesinlikle ortamda bulundurmamalı ve işlem yapılacak alan 2 saat kapalı kalmalıdır. Sonrasında alan yarım saat havalandırılıp içeriye girilmeli, mutfak eşyalarını suda geçirip kullanmalı, bir hafta dip köşe ıslak temizlik yapılmamalıdır.

Kokusuz ilaçlama işleminde alanı kapatmak haricinde tüm işlemler aynıdır. Bu uygulamada sadece uygulama anında boşaltmak gerekmektedir. İki işlem içinde havalı pompa ve el motoru ile uygulama sağlanmaktadır.

Jel ilaçlama hizmetinde ise sizler evde yemek yaparken bile uygulama sağlanır öncesinde ve sonrasında hazırlık yapmaya gerek duyulmaz. Jel uygulama sadece hamam böceği ve türleri için yapılmaktadır.

Sıvı ilaçlama uygulamalarından sonra halı, koltuk, perde gibi eşyaları iyice havalandırılması durumunda yıkanmasına gerek duyulmaz. Mekân da en az bir hafta dip köşe ıslak temizlik önerilmez. İlaç daha uzun süre etkisini kaybetmemesi ve yumurtadan çıkan haşereler için alınmış bir önlem anlamı taşımaktadır. Eğer küçük bir çocuğunuz var ise ve ilaç nedeni ile rahatsız olmasından korkuyorsanız onun dolaştığı bölgeleri silebilir ama koltuk altı, yatak altı, dolap arkası gibi bölgeleri silmemeniz gerekmektedir. Jel uygulama sonrasında temizlik yapmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

Uygulama haşere türlerine göre özel olarak hazırlanmaktadır. Sıvı ilaçlama uygulaması pire, bit, tahtakurusu, akar, tahta kurdu, tatarcık, akrep, arı, sinek gibi çok sayıda haşere ilaçlama işlemlerinde kullanılmaktadır. Jel uygulama ise sadece hamam böceği ve türleri olan kalorifer böceği, alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, oryantal hamam böceği, kakalak ve karafatma gibi zararlılar için uygulanabilir.

Diğer yöntemlerinde yapılması gereken ön hazırlıkların jel ilaçlama için yapılması gerekmez. Hasta, yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda jel ilaçlama güvenle yapılabilir. Uygulama günün her saatinde, günlük işlerinizi aksatmadan uygulanabilir.

JEL İLAÇLAMA

* Evinizi terk etmek zorunda değilsiniz.

* Uygulama öncesi hazırlık yapmanız gerekmiyor

* Uygulama sonrası temizlik yapmanız gerekmiyor

* Kapı ve pencerelerinizi kapatmanız gerekmiyor

* Kokusuzdur.

* Evcil hayvanlar için zararlı değildir.

* 3 ay süre ile haşereleri öldürmeye devam eder.

* Bu ilaçtan yiyerek ölen böcekleri, diğer böcekler yerler ve onlarda ölürler.

* Bu ilaçtan yiyen böceklerin dışkılarını yiyen diğer böceklerde ölürler.

* Elektrikli cihazlarınıza uygulanabilir. Zarar vermez.

* İnsan sağlığı açısından risk oluşturmaz.

Kokulu olarak yapılan ilaçlama işleminde mekânınızı birkaç saat terk etmeniz gerekiyor. Kokusuz olarak yapılan böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere uygulamalarında mekânınızı terk etmenize gerek yoktur. Uygulama sonrası mekânınızı hemen kullanabilirsiniz. Jel ilaçlama uygulamasında ilaçlama yapılan yerin terk edilmesi gerekmez. İlaçlama sırasında servis ekibimizin yanında bulunabilirsiniz.

Evet. İlaçlama sonrasında servis sorumlusu tarafından ilaç uygulama yapılan alanlara ne tür ilaçlar kullanıldığı, kullanılan bu ilaçların miktarlarını ve ekipmanların adlarına ilişkin ayrıntıları içeren servis sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu verilecektir. Herhangi bir şey sormak istediğiniz taktirde Çağdaş İlaçlama şirketini arayarak her türlü bilgiyi alabilirsiniz.
Yapılan ilaçlamadaki ilaçların etkileri geçene kadar evcil hayvanlarınızı uzak tutmanız yeterli olacaktır. Bitkilerinize ve evcil hayvanlarınıza zarar vermez. Kokulu uygulamalarda evcil hayvanlarınızın 2 veya 3 saat kadar dışarıya çıkartılması gereklidir. Dışarı çıkartılması mümkün olmayan vs.. mekanınızda akvaryumunuz varsa uygulamadan önce akvaryum hava almayacak şekilde bantlanmalıdır ve üstüne ıslak havlu serilmelidir. Eğer bahçenize sıvı ilaçlama yapılmışsa,sadece bu sıvı ilaç kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı alandan uzak tutmanız yeterlidir.

Bazen kısa süre için görülebilir bunu nedeni her bir böceğin etkilenmesi için önce yeterli miktarda insektisit (ilaç) kullanılması gerekmektedir. Deri ve gerekirse ağız yolu ile de tüketmesi gerekmektedir. Bazen uygulamadan sonra çok haşere görebilirsiniz çünkü insektisite maruz kalan haşerelerin sinir sistemleri etkilendiği için insektisit kalıntısından uzaklaşıyor olacaklardır. Ayrıca kullanılan insektisitler ani etkiden çok kalıcı etki gösterebilmesi ve haşerelerin insektisitlerin yuvalarına taşıyabilmelerine yöneliktir.

Servis saatinde değişiklik yapmak istemeniz durumunda ACİL İLAÇLAMA ŞİRKETİNİ arayarak istediğiniz tarih ve saati bildirebilirsiniz.

İLAÇLAMA İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORU VEYA PROBLEMİNİZ İÇİN ACİL İLAÇLAMAYI ARAYABİLİRSİNİZ.