Sivrisineğin özellikleri konusunda bilgilendirme amaçlı bu makaleyi yazdık. Sivrisinek (Diptera), hayvan ve insan kanıyla beslenir. Bir tür sinek türü olmakla birlikte yaşam alanları ve iklime göre boyutları farklılık gösterir. Kan emerek beslendiğinden birçok bakteri ve virüs taşımaktadır. Çok hızlı hareket ettiğinden sivrisinekle mücadele zordur. Fakat insan sağlığını tehdit ettiğinden biran önce sivrisinek ilaçlama şirketleriyle iletişime geçilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Geceleri aktif olarak yaşayan sivrisineğin bulaştırdığı hastalıkların başında fil hastalığı, sıtma hastalığı, grip salgını gibi birçok bulaşıcı hastalık gelir. Sivrisinek ilaçlama yapılmadan önce böcek ilaçlama şirketlerinin 7/24 servisleriyle irtibata geçip öncelikle canlının türü tespit edilmeli ve kesin çözüm için sivrisinek ile mücadelede etili yöntemler kullanılmalıdır.

Sivrisineğin özellikleri
Sivrisineğin özellikleri

Sivrisineğin özellikleri

Sivrisinek canlı türünün işitme duyuları oldukça gelişmiştir. Baş kısmında iki adet anteni vardır. Kan pompalama sistemleri oldukça gelişmiştir. Esnek karın yapısına sahiptirler. Sivrisineğin bu özelliği ağırlığının çok üstünde kan emmesini sağlar. Hızlı bir şekilde üreyen sivrisineklere bilinçli bir şekilde müdahale edildiği takdirde temizliği mümkündür. Yaşamlarını yumurta,larva,pupa ve ergin olmak üzere dört evrede sürdürürler. İlk üç evresi suda geçen sivrisinekler aşırı sıcaktan kaçınırlar çünkü bu yumurtalarını kurutabilir.

Yine her canlının olduğu gibi sivrisineğinde doğada birçok düşmanı mevcuttur. Bunların başında kurbağa, balık, bukalemun, yarasa, kertenkele, kuşlar ve böcekler gelmektedir. Yaşam alanları sıcak, temiz, serin su birikintileri olup  yumurtalarını buralara ve bataklık, lahım suları etrafına bırakan sivrisineklerin yumurtaları aynı gün içerisinde çatlar ve 7-10 gün içerisinde de ergin hale gelir. Bunun için de bu işi profesyonel şekilde yapan böcek ilaçlama şirketleriyle planlı bir şekilde çalışılmalıdır.

Acil böcek ilaçlama firması her türlü haşere ilaçlamasının yanında sivrisinek ilaçlama da yapmaktadır. Uzman ekibimiz sahada 7/24 çalışmaktadır.

Şirketimiz Acil böcek ilaçlama, uzun yıllar önce haşere ve kemirgenleri yok etmek için akademik bilgi, eğitime sahip uzman bir kadro ile kurulmuştur. Bilmekteyiz ki; haşere ile mücadelenin önemi tüm dünyada giderek artmaktadır. Dolayısıyla firmamız bünyesinde görev alan tüm personelimiz, alanında uzman kişiler olup gerekli tecrübe, bilgi donanımına sahiptirler. Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti veren şirketimizin önceliği daima doğru yöntemler kullanarak haşere ve kemirgenlerden arınmış sağlıklı ortamlarda yaşamanızı sağlamaktır. Doğru, ekonomik fiyatlarla hizmet almak için bizi arayabilirsiniz. Haşere ilaçlama bizim işimiz.

 

 

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir