Yeryüzünde keşfi yapılmış milyonlarca tür böcek bulunur. Sümüklü böceklerin vücudunu örten bir kabuk bulunur. Kabuk üzerinde 5 adet spiral vardır. Bu kabuk içerisinde sümüklü böceğin kemiksiz yumuşak vücudu vardır.Sümüklü böcek ortalama boy uzunluğu 30–60 mmdir ve çeşitli renklerde olabilirler. Kışın dinlenmeye geçip ilkbaharda diğer böcekler gibi harekete geçerler. Toprağa 5–10 cm derinlikte çukurlar eşerek bu çukurluklara 60–70 yumurta bırakırlar. Bu yumurtaların bulunduğu bölgelerde Sümüklüböcek ilaçlama servisi tarafından yapılacak etkili ilaçlamalar ile bu böceklerden çabucak kurtulunabilir.

Bahçede, tarlada ve besin ekili toprakta bitkilerin yaprak, sürgün ve meyvelerini yer ve parçalarlar. Hasada ciddi ölçüde zarar veren sümüklü böcek erken önlem alınmazsa popülasyon yoğunluğuna bağlı olarak ekonomik açıdan da çiftçiye zararları dokunabilir. Taşın, toprağın olduğu her yerde yaşarlar özellikle nemli yerlerde daha yoğun olarak rastlanılır. Salyangoz ve sümüklü böcek yazın yetişen sebze ve meyvelerde, fidanlarda, turunçgil ile birçok meyve ve orman ağaçlarında, buğday, arpa, tütün, patates, çilek ve süs bitkilerinde zararlı olurlar.

Sümüklüböcek ilaçlama firmaları

İnsanlara ve ekonomiye bu kadar zarar dokunan bu canlı grubu ile mücadele etmek bir gerekliliktir. İnsanın en önemli yaşam kaynağı olan besine zarar veren bu canlı, sayılarının kontrol dışı olduğu durumlarda çok ciddi sorunlara neden olacaktır. Sümüklü böcek ve diğer haşerelerden insana bir çok hastalık bulaşır  genel olarak sümüklü böceklerden insana bulaşan parazitler nematoda, trematoda diye bilinen parazitlerdir ve bunlar insanlarda çeşitli hastalıklara sebebiyet verirler.

Sümüklü böceklerle mücadele uzmanlık isteyen bir ilaçlama ile çözüme kavuşabilir. Sümüklüböcek ilaçlama konusunda garantili ve onaylı ilaçlama şirketleri tercih edilmelidir. Sümüklü böcek ilaçlama için kullanılan ilaç ve yöntemler insana ve doğaya zarar vermez. Çağdaş ilaçlama firmamız Sümüklüböcek ilaçlama servisi ile yıllardır profesyonel ilaçlama hizmetleri vermektedir.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir