Tahtakurdu ile mücadele yöntemleri nedir, nasıl olmalıdır? Tahtakurdu mücadelesi en zor olan canlıların başında geldiği gibi ciddi maddi hasarlara sebebiyet veren bir haşeredir. Ağaçların genç köklerini kemirerek, kurumalarına neden olan bir haşeredir. Tahta ya da ahşaptan yapılmış mobilyalara da ciddi zararlar verir.

Tahtakurdu ilaçlama işlemleri detaylı bir şekilde ve kaliteli ilaçlar kullanılarak yapılmadığı sürece çözüm almak mümkün olmayacaktır. Bireysel mücadele teknikleri ile de tahtakurusundan kurtulmak mümkün olmadığından profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak bu haşereler ile en etkili mücadele yöntemidir.

Tahtakurdu ile mücadele yöntemleri
Tahtakurdu ile mücadele yöntemleri

Tahtakurdu ile mücadele yöntemleri

Ağaç kurdu ya da mobilya kurdu olarak da bilinirler. Tahtakurtları, ahşap ya da mobilyanın içinde delikler açarak ilerler ve yumurtlarını bu deliklerin içerisine bırakırlar. Böylece eşyaların ya da bitki ve ağaçların en derin noktalarına kadar ilerleyebilirler.

Tahtakurdu ile mücadele için profesyonel şekilde hizmet veren böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak şarttır. Tahta kurdu ilaçlama uygulamalarında sıvı ilaçlar kullanıldığı gibi genellikle buharlama yöntemi ile ilaçlama yapılmaktadır. Açık alanlarda yapılabildiği gibi kapalı alanlarda da uygulanabilen tahtakurdu ilaçlama işlemleri için kaliteli ve etkili ilaçlar kullanmak şarttır.

Yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Mobilya kurtları özellikle ilkbahar aylarında hızlı bir şekilde ürerler. Bahçe ve tarla gibi alanlarda sorun yarattığı gibi ekinlerin kurumasına da yol açarlar. Kereste ya da mobilya fabrikaları için de ciddi bir tehdit oluşturan tahta kurdu ilaçlama yapılmadığı sürece çoğalmaya devam ederek daha fazla sorun yaratacağından, bu haşereler ile mücadelenin ertelenmemesi şarttır. 1 cmden daha küçük olan bu haşereler genellikle kahverengi ya da siyah renklerde görülür.

Kapalı alanlarda çıkardığı sesler dolayısıyla korkuya neden olurlar. Testere biçimindeki dişleri sayesinde sert tahtayı dahi kemirebilen tahtakurdu ile mücadele için genel uygulama yapılabildiği için lokal ilaçlama da yapılabilmektedir.

Şirketimiz Acil böcek ilaçlama, uzun yıllar önce haşere ve kemirgenleri yok etmek için akademik bilgi, eğitime sahip uzman bir kadro ile kurulmuştur. Bilmekteyiz ki; haşere ile mücadelenin önemi tüm dünyada giderek artmaktadır. Dolayısıyla firmamız bünyesinde görev alan tüm personelimiz, alanında uzman kişiler olup gerekli tecrübe, bilgi donanımına sahiptirler. Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti veren şirketimizin önceliği daima doğru yöntemler kullanarak haşere ve kemirgenlerden arınmış sağlıklı ortamlarda yaşamanızı sağlamaktır. Doğru, ekonomik fiyatlarla hizmet almak için bizi arayabilirsiniz. Haşere ilaçlama bizim işimiz.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir