Tespih Böceği İle Mücadele Yöntemleri

tespih-boceği-mucadeleTespih böceği ile mücadele yöntemleri diğer haşere türlerinden biraz daha farklıdır. Tespih böcekleri, Latince de de aynı isimde geçmektedir. Ülkemizde 2 türü yaşayan Tespih böcekleri, bazı uzmanlar tarafından kabuklu deniz türü olarak adlandırılmak istenmektedir. 1 cm boyunda olan bu böcek trü 7 çift ayağa sahipken aynı zamanda 2 çift antene de sahiptir.

Tespih Böceği Nerelerde Yaşar?

Yaşam alanları genellikle dış mekanlar olan Tespih böcekleri nemli ve rutubetli ortamları çok severler. Nemli ve rutubetli ortamlar evlerde ve iş yerlerinde Tespih böceklerini diledikleri gibi cirit atabilmektedirler. Tespih böcekleri gece ortaya çıkarlar nemli ve rutubetli alanlarda oldukları için bakteri ve mikrop oluştururlar. Bu mikroplarda insanların hayatında çeşitli sağlık sorunlarına ve hastalıklara neden olmaktadır.

Mücadele ve Yöntemler

• Sıvı İlaçlama
• Jel İlaçlama
• Kokulu İlaçlama
• Kokusuz ilaçlama
• Fare İstasyonları

İlaçlama Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tespih böceğini etkisiz hale getirmek için mutlaka profesyonel bir firmadan destek alınması gerektiğini unutmayınız. Serbest piyasada web ve diğer iletişim kanalları üzerinden satışa sunulan ilaçlara kesinlikle güvenmeyiniz. Sağlık Bakanlığından izin ve ruhsata sahip olan firmaları tercih ediniz. Sağlığımızın her şeyden değerli olduğunu unutmayın.

Tespih böceği ilaçlama fiyatlarına ilişkin olarak ilaçlama firmasından fiyat isteyiniz. Ucuz olan ürünlere itibar etmeyiniz. Sağlığınızı ve canınızı riske atmayın. Paranız cebinizde dursun. Profesyonel hizmetler sunan firmalar ile daha sağlıklı ve daha güvende olacağınızdan şüpheniz olmasın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*