Rutubetli ortamları seven toz böcekleri insanlar fark edilmeyen küçük canavarlardır. Yaklaşık olarak 0,2 – 0, 5 mm arasında olan Toz böcekleri insan için tehdit olmasına karşın sinsice evlerde çoğalırlar. Bundan dolayı hassas ciltli insanlarda çeşitli sorunlara sebep olurken nefes yolu ile de çeşitli rahatsızlıkları tetiklerler. Adını da aldığı gibi toz kadar olan toz böceklerini fark etmek oldukça güçtür. Toz böcekleri ile başı dertte olanlar toz böceği ilaçlama yaptırmak için bizi 7/24 arayabilir.

Toz böcekleri - toz böceği ilaçlama
Toz böcekleri – toz böceği ilaçlama

Toz böcekleri

Solunum yolu rahatsızlıklarına neden olan boyu küçük ama zararları büyük olan Toz böcekleri deri üzerinde yaşanan kızarıklıklar ve kabartmalarının sebebi olabilir. Hem nemli, hem de rutubetli ortamları seven ve bu ortamlarda tam anlamıyla önlem alınmazsa hızla çoğalan toz böceklerinin en ciddi zararı, ciltte sulu bir şekilde yara oluşturmasıdır.

Eğer bu yaraya dikkat edilmez daha ciddi problemlere sebep olurken vücudunuzda eğer böyle bir yara görürseniz, hiç ihmal etmeden doktor kontrolünden geçmelisiniz.

Toz böceği ilaçlama

Toz Böceklerini yok etmek için halk arasında yapılan böceklerin üzerine çamaşır suyunun dökülmesi, deterjan gibi maddeler işe yaramaz.
Bu yapılan yöntemler yerine, profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım almak en mantıklısıdır. Yaşadığımız evin her yerinde, yatakta, halıda, yerde kısaca evin her karış yerine sinen ve hızla çoğalan Toz böcekleri soluduğumuz havada ve yaşamın her yerinde bulunmaktadır.

Kendisi küçük ama zararları büyük olan toz böceği ölü deri hücreleri ve kabukları ile beslenirler. Bu nedenle insanların yaşadığı ortamlarda bulunurlar. İnsanlara görünmeyen ama evleri kuşatan Toz böceklerini mikroskop olmadan görmek imkansızdır.

Bu amaçla Toz böceklerinden kurtulmak için profesyonel yöntemler ile önlenebilecek küçük canavarlardır.

Yatak, koltuk, halı gibi önemli eşyalar arasında rastlanan Toz böceklerinden kurtulmak için ilaçlama yapılması ve evlerdeki nem ve rutubetten kurtulmak şarttır.

Ne ilaçlama yapılsa bile nem ve rutubetten kurtulmadıkça ilaçlama bile belli bir zaman sonra fayda etmez.

Toz böceği ilaçlama konusunda uzman kadromuz toz böceği ilaçlama hizmetini 7/24 veriyor. Acil ilaçlama .ağrı merkezini hemen arayabilir, toz böceği ilaçlama için randevu alabilirsiniz.

Yazan 

Bir cevap yazın

Eposta gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir