hamam böceği
HAMAM BÖCEĞİ – HAMAMBÖCEĞİ
Hamam böceği ( Kalorifer böceği ), hızlı üremesi, ortalığı kirletmesi, kötü kokusu ve en azından potansiyel hastalık (Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, alerjik reaksiyon) taşıyıcısı olduğu için hamam böceği kalıcı ilaçlara maruz tutulduğu halde bunların bir kısmına adapte olmayı başarmıştır.

Alman hamam böceği
ALMAN HAMAM BÖCEĞİ
Alman hamam böceği boyu ortalama 1.50 cm.’dir. Renkleri açık sarımsı kahverengidir. Vücudunu saran dış kabuğunda boylu boyunca uzanan iki siyah çizgi vardır. Hamam böceği türleri içerisinde en hızlı üreyenidir. Dişi bir Alman hamam böceği yılda 30.000 adete kadar yumurta bırakabilir. Kuru ve sıcak olan yerleri sevdiği için bu böceğe halk arasında kalorifer böceği de denir.
Amerikan hamam böceği
AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ
Ortalama 2-3 cm uzunluğundadır. Amerikan hamam böceği kanatlı, kırmızımsı kahverenginde en büyükhamam böceği türüdür. Amerikan hamam böceği türü insanların yediği yemediği her şeyi yiyebilme özelliğine sahiptir.Amerikan hamamböceğinin 15 ay ömürleri vardır.
Oryantal hamam böceği
ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİ
Oryantal hamam böceği ( Şark Böceği – Kara Fatma ), parlak siyah ve çok koyu kahverengi renklerindedir. Oryantal hamam böceği de diğer hamam böceği türleri gibi çok hızlı üremektedir. Oryantal hamam böceği erkeklerin kısa kanatları işlevsel olup dişilerin ise körelmiştir. Uçmak yerine yürümeyi tercih ederler.
tahta kurusu
TAHTA KURUSU – TAHTAKURUSU
İnsanların kanını emerek beslenen tahta kurusu ısırığı sonucunda vücudumuzda alerjik reaksiyonlar oluşur.Tahta kurusu ile mücadele çok zorludur ve mutlaka profesyonel ilaçlama firmalarından destek istenmelidir.
pire
PİRE
Pire kan emerek beslenen ve bir çok hastalığı insanlara bulaştıran parazit bir canlıdır. Pire güçlü arka bacakları sayesinde konağına kolayca zıplayarak vücuduna yerleşir. Pire yaşam alanı olarak sıcak iklim bölgelerini sever. Yazın pirelerin en yoğun olarak görüldüğü mevsimdir. Özelikle bu mevsimde mutlaka profesyonel ilaçlama firmalarınsan pire ilaçlama talebinde bulununuz.
bit
BİT – BİTLENME
Bitlerde tıpkı pireler gibi kan emerek beslenen ve etraflarına mikrop saçan asalak kan emicilerdir. Bit çok değişik türlere ayrılır. Bunlardan en çok bilinenleri; insan biti, kedi biti, köpek biti, saç biti, kasık biti, tavuk biti, kuş biti vb. şeklindedir. Bit ilaçlama talebinizi gönül rahatlığıyla firmamızdan yapabilirsiniz.
güve
GÜVE
Güve haşeresinin vücudu ve kanatları homojen olarak parlak altın renginde, kanat açıklığı 13 mm, olgun larva 13 mm.’dir. Dişi güve yumurtalarını gıda ortamına yapıştırarak tutturur. Larvalar kendilerine bir kokon örerek içerisinde beslenirler. Gıda bitince tekrar bir tüp daha örerek orada beslenmeye devam ederler.
akrep
AKREP – AKREPLER
Akrep kıskaçları ve uzun kuyrukları ile kolaylıkla tanınabilir. Akrep kızdırıldığı zaman zehirli iğnesini insanlara batırır. Akrep geceleri hareket eder gündüzleri ise taşların altında, ağaç kovuklarında, molozlarda, tavan aralarında ve evlerin alt kısımlarında saklanır. Akrep böcek, örümcek, kırkayak ve kara tespih böcekleriyle beslenir. Akrep çoğunlukla karnivordur, pek azı bitki öz suyu ile beslenir.
 
Ağaç Kurdu
AĞAÇ KURDU – TAHTA KURDU
Ağaç kurdu eski tahta eşyalara, ahşap pencere, kapı ve mobilyalara yerleşerek delikler açarak ilerler. Büyük toplu iğne başı büyüklüğündeki tahta kurdu genellikle kahverengidir. Kemirdikleri ağaçların tozları dökülür ve ölen ağaç kurtları mobilyaların altına düşer. Ağaç kurdu  mobilyaların iç aksamında yuvarlanarak mobilyalarda oyuklar açar. Gece sessizliğinde tahta kurdu mobilyalarınızı kemirirken sesini duymanız mümkündür. Bu böceğe ayrıca, mobilyalara zarar verdiği için, mobilya böceği de denilmektedir.

Çiyan
ÇİYAN – ÇIYAN – ÇİYAN SOKMASI
Çiyan 3-10 cm arası büyüklükte 2-8 mm eninde yassı gövdesinde 17 çift anteni bulunan zehirli bir haşeredir. Çıyanevlerin loş, nemli ve karanlık bölgelerinde, taşların altında ve karanlık yerlerde yaşar. Çiyan geceleri böcek ve solucanlar ile beslenir ve durduk yere insanlara saldırmaz. Terlik ve ayakkabı giyerken veya çıplak ayakla dolaşırken sokabilir.Çiyanın ısırdığı yerde koyu renkli iki adet iz görülür ve örümcekteki gibi zehirlenme belirtileri görülür. Isırdıkları yer hemen temizlenmeli gerekirse biraz kanatılmalı ve hemen bir sağlık kurumuna başvurulmalıdır.

fare
EV FARESİ
Çok küçük ev faresi boyu 3 cm civarındadır ve fındık faresi olarak ta anılır. Renkleri genelde gridir. İsminden de anlaşılacağı gibi ev faresi en çok insanların yaşadığı yerlerde görülür. Ev faresi en küçük bir çatlak, yarık vb.. arasından kolayca geçerek evlerimizi istila eder.
 
çatı faresi
ÇATI FARESİ
Ergin çatı faresi, kuyruğu hariç 16-21 cm boyunda ve 80-300 gr ağırlığındadır. Çatı faresi sivri burunu, iri kulak ve gözleri olup, kahverengi veya siyah tüylere sahiptir. Çatı faresi çok iyi tırmanıcıdır. Çatı faresi bina içleri ve altında, çatısında, çöp ve odun yığınları içinde yaşar. Erginlerin dışkıları lağım faresinin dışkısı gibi fakat sivri uçludur. Çatı faresi 4 ayda ergin hale gelir ve 12 ay yaşar.